آذرقلم
تاریخ : 9. آبان 1394 - 9:30   |   کد مطلب: 1833
گرچه در بسیاری از ویژگی ها اسرائیل و داعش شباهت نزدیکی به هم دارند ، چیزی که جالب است وجود شباهتی عجیب و از قبل تعیین شده در اسرائیل ، واتیکان و داعش است .

گرچه در بسیاری از ویژگی ها اسرائیل و داعش شباهت نزدیکی به هم دارند ، چیزی که جالب است وجود شباهتی عجیب و از قبل تعیین شده در اسرائیل ، واتیکان و داعش است . نکته ای که می تواند بسیاری از پشت پرده های دغدغه این روزهای جهان باشد . " محدود کردن دین در یک کشور " ! شاید این سوال به ذهنمان برسد که چرا سایر کشورهای اسلامی این ویژگی را ندارند ؟ بهتر است کمی عمیق تر بررسی کنیم ...  

 1-    ایحاد یک کشور غیر بومی : آنچه که مطرح است قطبی سازی دین هاست ، نه ایجاد یک نظام دینی در کشورها ! هدفی تکراری که تشکیل نظام دینی در یک کشور را شدیدا تقبیح می کند ولی تشکیل یک "کشور" دینی افراطی که تمام امورات دین از طریق آنها باشد را کاملا عادلانه می داند و حمایتی تمام عیار از آن می کند ! کشوری که همه ی افراطی های آن دین در آنجا جمع شده و کاری جز دینداری نداشته باشند !

2-     افراطی گری : در " کشور دینی " ترسیم شده در سیاست های تکراری مارکسسیت ها ، افراد تا حد امکان " دین داری " می کنند و کاری به فعالیت و پیشرفت و علم سازی ندارند . گرچه ممکن است حتی برخی از فعالیت های علمی ( به هر دلیل مشخصی) انجام پذیرد ولی مطمئنا همان دانشمند ، فردی افراطی و بدور از دین واقعی و سازگار است . "افراط" ، گذرنامه ورود به این کشورهاست!

3-    گروه دین دار – گروه بی دین : القای سبکی از زندگی که دینداری را محدود به مکان ، شهر و یا حتی کشور خاصی می کند ، حذف دین از سطح عادی مردم ، محدود کردن عبادات به کلسیاها ، مسجد ها و دیرها ! و در یک کلام : مذهبی بودن در خارج از محدوده ممنوع !!!!

و خیلی از ویژگی های دیگرکه همه با تفکر می توانند بخوبی به آن برسند.

 جدا از دین مسیحیت که برخی از آرمان هایش با آرمان های مارکسسیت مطابق است در یهود و اسلام داشتن خشونت نیز ویژگی دیگر کشور ساخته شده است . کشور دینی همیشه باید متخاصم و مهاجم باشد . کشور دینی باید افراطی گری هایی مانند : سوزاندن خانواده ها ( اسرائیل) رد شدن از روی افراد زنده با تانک ( داعش ) داشته باشد . کشور دینی ساخته شده ، باید مظاهر و نماهای فعلی را تخریب کند . باید در منطقه ای نا امن باشد و هزاران چراغ راه دیگر...

نشانه ی واضح دیگر ، درگیر بودن هر مدعی حکومت دینی با جنگ است . گرچه کشورهای غیر بومی تشکیل شده دینی باید متخاصم باشند برای حذف دین از سبک زندگی مردم درگیر شدن با جنگ باید جزء دین باشد تا مردم از ترس جانشان هم که شده دست از دین برداند .  جنگ تحمیل شده به ایران ، سوریه ، یمن ... جنگ هایی که حتی طرف متخاصم نیز ادعای یک حکومت دینی دارد ...

گرچه تلاش بسیاری برای این اهداف صورت گرفته است . اما داشتن گنجینه ی بسیار عظیمی بنام " فرهنگ عاشورا" می تواند نجات گر ما از هجمه ی عظیم جهانی باشد .

جایی که ما از خوراک خودمان به عزادارن می دهیم و می گوییم : امام حسین (ع) نه تنها جزئی از زندگی ماست ، بلکه صاحب آن است .

فرهنگی که می خواهد بگوید : دین همان فعالیت های ماست .

فرهنگی که اولین کلمه اش ظلم نکردن و قبول نکردن ظلم است ...

فرهنگی که آزاده بودن را فرا دینی معرفی می کند .

فرهنگی که همه ی کاستی های ما در فرهنگ سازی را به خودی خود جبران می کند .

فرهنگی که در یک کلام " مغز اسلام " است ... فرهنگ عشق ...

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

5 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.

آخرین عناوین سایت