آذرقلم
تاریخ : 26. مرداد 1394 - 10:59   |   کد مطلب: 1558
یکی ازمشاهیرکمترشناخته شده آذربایجان آقای میرقنبرحیدری شیشوانی است. مردی که بیشتر به رییس جمهور میرقنبر معروف است. من چندسال قبل درهمایش خاطرات تلخ وشیرین دانشجویی درتهران با ایشان آشنا شدم. همه اورا «رییس جمهور میرقنبر» صدا می ردند.

به گزارش گلشن راز به نقل از آذرقلم، وی متولد ۱۳۰۹شیشوان عجبشیر است در۱۳۲۹با مدرک سوم متوسطه به استخدام فرهنگ درآمد، در سال ۳۲بعلت طرفداری از مرحوم مصدق ۴ ماه به حبس انداخته شد در۳۹به بخشداری عجبشیر منتقل شد و پس از بازنشستگی در دفتر امام جمعه عجبشیر مشغول خدمت شد.
اماچیزی که او را مشهور و برجسته کرده است لجاجت و استقامتش درزندگی است. او با مدرک زیردیپلم ودیپلم چهاربارکاندیدای ریاست جمهوری و پنج بارکاندیدای نمایندگی مجلس شده است!
وقتی به اوگفته اند مدرکت کافی نیست رفته در۴۶سالگی دیپلم گرفته و وقتی آنرا هم کافی ندانسته اند رفته لیسانس گرفته! اما برای لیسانس کرفتن حدود۲۵بارکنکور داده است وبالاخره باداشتن ۷۲سال سن دردانشکاه آزادجهرم بعنوان پیرترین دانشجو قبول شده است. محل تحصیلش رابه تبریز انتقال داده وپس از۷سال لیسانس گرفته است و حالا داردبا۸۵سال سن درفوق لیسانس ادامه تحصیل می دهد.
این خلاصه ای از زندکی اوست ولی موردی که نام او را کشوری و بلکه جهانی نمود ساخت فیلمی از زندکی او توسط آقای محمد شیروانی با عنوان (رییس جمهور میرقنبر) است.

میرقنبر2
این فیلم در۱۶جشنواره جهانی به نمایش درآمد و از ۶ جشنواره مثل شانکهای،کن، پاریس مورد تشکر و دیپلم افتخار و از لوکارنوی سویس به اخذ جایزه نایل آمد. میرقنبرما یک هفته میمان سویسیان بوده است.
آیادرخودتان استقامت و پایداری ریس جمهور میرقنبررا سراغ دارید!؟

نگارنده: میرهدایت سیدمرندی

میرقنبر3 میرقنبر4

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت