آذرقلم
تاریخ : 15. تير 1395 - 9:09   |   کد مطلب: 2289
گلشن راز : سیدسعید کاشانی درجلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان اظهار داشت: در این مدت، مدیران در امدادرسانی و خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان تمام سعی و تلاش خود را نمودند.
به گزارش خبرنگار گلشن راز فرماندار شهرستان شبستر در جلسه مدیریت بحران شهرستان شبستر گفت : بار دیگر یکی از حماسه های حضور و شکوه مردم شهرستان شبستر در روز قدس جلوه گر شد روز قدس یکی از یادگاران حضرت امام خمینی ره اذآن تمام امت اسلام است .
کاشانی گفت : برائت از استکبار جهانی بار دیگر توسط مسلمانان جلوه گر شد . وی با تقدیر و تشکر از اهالی منطقه که با زبان روزه در صحنه حاضر شدند و جنایات استکبار و اسرائیل را محکوم کردند .
⭕️فرماندار شبستر گفت : اقتدار  و آرامش ملت ما در سایه فداکاری سربازان گمنام امام زمان و نیروهای امنیتی حاصل شده است و ایران امن ترین کشور در خاور میانه است .
⭕️کاشانی در مورد بارندگی های اخیر که باعث خساراتی به برخی شهرهای شهرستان شد گفت : مدیریت بحران شهرستان شبستر با کمک دستگاه های اجرایی در اولین لحظات با بررسی نقاط سیل زده سعی در کاهش خسارات کرد. در اولین قدم ماشین آلات سنگین شهرداری ها و اداره راه از شهرهای مختلف به مناطق سیل زده ارسال شدند و عملیات خود را شروع کردند
کاشانی در ادامه گفت : سیل در شهرهای کوزه کنان و شبستر که باعث بسته شدن جاده شده بود با مدیریت تیم بحران و مجموعه شهرداری شبستر در عرض 2 ساعت بازگشایی شد .
⭕️وی افزود : منازلی که در این سیل با آب پر شده بود با تلاش چشم گیر نیروهای امدادی هلال احمر و سایر نهاد های شهرستان سریعا تخلیه شد . خوشبختانه وجود دستگاه های مورد نیاز برای تخلیه آب به حد کافی در شهرستان موجود بود و خسارات ناشی از آب گرفتگی را کاهش محسوسی داد.
⭕️فرماندار شهرستان شبستر افزود: سیل به تعدادی از تیرهای برق در دو موقعیت سیل زده آسیب جدی وارد ساخته بود که با تلاش مدیریت توزیع برق مشکلات مرتفع شد و برق در شهر شبستر قطع نشد.
کاشانی گفت : مسیل مرکزی شهر شبستر توسط مجموعه شهرداری شبستر لایروبی شد . وی با انتقاد از کار غیر کارشناسی و خلاف ضوابط شهرسازی و طرح هادی که در سالهای گذشته انجام شده بود این مسیل تصرف شده بود و کنار آن منازل مسکونی احداث و خطرات جدی ساکنین منطقه زعفرانیه را تهدید می کند.
وی از تلاش مهندس اشرفی شهردار شبستر که با اقدام سریع خود باعث بازگشایی آن مسیل شد تقدیر کرد .
⭕️فرماندار شبستر ادامه داد:در شنگل آباد بیش از 40 خانوار دچار حادثه 40 الی 80 درصدی شده بود که با تلاش بخشدار مرکزی و دهیاران مسیل این منطقه لایروبی شد.
⭕️کاشانی گفت : با جاری شدن این سیل بیش از پنج میلیارد و پانصد میلیون تومان به واحد های صنعتی و کوره های آجرپزی آسیب وارد شد.وی افزود: صد و شصت و یک میلیارد سیصد و بیست و شش میلیون تومان  به بخش کشاورزی شهرستان شبستر آسیب وارد شد و بیش از صد و پنجاه راس دام و طیور تلف شدند.
⭕️فرماندار شبستر گفت : به تاسیسات شهری و معابر شهری چهارده میلیارد پانصد و نود میلیون تومان خسارت وارد شده است .
کاشانی خاطر نشان کرد : خسارات وارد شده ناشی از کار های غیر کارشناسی سنوات گذشته و عدم توجه به این مسائل است و این کم کاری از مدیریت بحران فرمانداری بوده که دقت کافی نداشته است .
⭕️کاشانی فرماندار شهرستان شبستر از مردم شریف منطقه عذرخواهی کرد.وی کمبود بودجه را یکی از عوامل مهم این نقص دانست . 
⭕️وی با انتقاد از برخی از کسانی که با سم پاشی فضای شهرستان شبستر عملکرد دستگاههای اجرایی را زیر سوال میبرند گفت : برخی ها در فضای مجازی فرصت پیدا کردند و در حال تخریب هستند باید بدانند که این تخریب ها باعث دلسردی خادمین مردم نخواهد شد .
⭕️کاشانی گفت : آسیب وارد شده به لوله گاز نزدیک بیمارستان شبستر بسیار خطرناک است و مهندس طلوعی مسئول رسیدگی سریع به مشکل این قسمت است تا در 48 ساعت آینده سریعا این مشکل را حل کند. 
⭕️کاشانی افزود : متاسفانه در گذشته کسانی در مسیل خروجی شبستر به طرف تسوج به برخی افراد سند داده اند و باغ احداث شده و باعث خسارات زیادی به مردم شبستر  در سیل اخیر وارد ساخت.
⭕️عدم استفاده مالکین باغات موجود در مسیل ها از خدمات بیمه ای باعث تشدیدخسارات به مردم شده است .
⭕️بخشی نگری در موضوع سیل متاسفانه آسیب زیادی به منطقه وارد کرده و نبود نقشه های مسیل های موجود شهرها باعث تصرف آنها شده است ⭕️طبق اظهار معاون عمرانی استانداری که قرار بر تخصیص اعتبار برای لایروبی سیل ها بود اداره منابع آب و مجموعه دستگاههای مرتبط آماده اقدام در این خصوص تا پایان سال جاری است .
⭕️کاشانی گفت : در کوزه کنان متاسفانه منطقه گردشگری که ایجاد شده بعد از اولویت حل مشکلات مسیل های این شهر است چرا که بدون کسب مجوز از منابع طبیعی و امور آب صورت گرفته است .

⭕️فرماندار شهرستان شبستر گفت : از نقد منصفانه استقبال میکنم ولی اینکه گفته شود ستاد بحران کم کاری کرده و در خواب بوده عین فرافکنی است .
 رئیس مدیریت بحران شهرستان شبستر گفت : نگرش فنی و علمی و نیز  عدالت در توزیع پروژه‌های عمرانی نیاز امروز منطقه ماست تا در این حوادث بتوان به مقابله آنها پرداخت.وی از شهرداران منطقه خواست تا مواردی که باعث تهدید است را احصا کنند .
⭕️کاشانی در پایان از تلاش ویژه نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی در موضوع سیل تقدیر و تشکر کرد که این موضوع را در مجلس بسیار پر رنگ کرد و در دو نطق خود این مشکلات را بیان نمود که قابل تقدیر است.وی افزود : نامه های متعدد خانم دکتر اقاپور با وزارت نیرو و کشور و رئیس مجلس باعث رسیدن درد دل مردم به مسئولین شده است و استفاده از فرصت ایجاد شده برای ترمیم خسارات این مشکل تکان دهنده باید در دستور کار مجموعه های ادارات باشد.

⭕️کاشانی از فرماندار ویژه مرند در سیل اخیر کمک های شایانی کرد که به عنوان همسایه منطقه قابل تقدیر و تشکر است .وی همچنین از تلاش های معاون عمرانی استاندار و مدیر کل بحران استان در سیل اخیر قابل تقدیر است .
⭕️کاشانی از تلاش های خبرنگاران رسمی شهرستان در پوشش کامل سیل اخیر تشکر کرد و گفت : باید صدا و سیما وقت کافی برای این مشکل بگذارد تا این سخن مردم بیان شود.

گزارش از : ابراهیم ایلخانی

 

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت