نمایش 1 - 10 از 16
گفتگوی تابناک تبریز با طراح نانو حامل داروی ضد سرطان در ایران
محمد کاظم پور دانشجوی دکتری شیمی و محقق این رشته علمی است . او به تازگی موفق به ابداع نوآوری جدیدی در عرصه دارویی کشور و شاید هم جهان شده است.
گلشن راز : سیدسعید کاشانی درجلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان اظهار داشت: در این مدت، مدیران در امدادرسانی و خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان تمام سعی و تلاش خود را نمودند.
نماینده شهرستان شبستر:
معصومه آقاپور علی شاهی نماینده‌ی مردم شبستر در مجلس دهم، دکترای اقتصاد دارد و در حوزه‌ی انتخابیه شبستر با 16 کاندیدای دیگر که همگی از آقایان بودند رقابت کرده و موفق به جلب نظر مردم حوزه انتخابیه خود شده است.
گزارش سیاسی: خوش نیت/ نگاهی به تحلیل رسانه ها از نتیجه انتخابات مجلس
با اتمام شمارش آرای انتخابات مجلس دهم در تهران، کلانشهرها و کشور، ترکیب حداقل ۱۹۱ کرسی مجلس روشن شد. اما با این حال اختلاف نظر هر دو جناح سیاسی درگیر در انتخابات همچنان باقی است. اصولگرایان خود را برنده رقابت می دانند و اصلاح طلبان خود را پیروز انتخابات معرفی می کنند.
خاطره از حمید صدر خبرنگار گلشن راز از منطقه شبستر :
چند وقتی بود با یکی از دوستانم ((ابراهیم ایلخانی )) مشغول جمع آوری آثار ومصاحبه باخانواده شهدابودیم .کاری که هرروز مارابا ناشناخته هایی درباره ی شهدا آشنا می ساخت . درتمامی مدت مصاحبه منتظر اتفاق بودیم که نام آن را نمی توان جزحضور خود شهیدان نام دیگری بگذاریم .
گزارش :
گلشن راز : طی سفر چند روزه دو جهان گرد از کشور چین و سفر به شهرستان شبستر ، خبرنگار گلشن راز در مقبره شیخ محمود شبستری با آنها گفتگو کرد.
بارش برف در منطقه شبستر که از صبح روز دوشنبه آغاز شده بود با تعطیلی مدارس دوره ابتدایی و پیش دبستانی همراه بود.
نقش‌آفرینی برجسته دانشجویان در مقاطع تاریخی که 16 آذر سال 32 و 13 آبان سال 58 نمونه‌ای از آن است، نشان می‌دهد که استکبارستیزی، استبداد ستیزی، عدالت‌خواهی، ضدسلطه بودن، ضداستبداد بودن و آرمان‌خواهی از مختصات اصلی جنبش دانشجویی است.
آلبالو کاران شهرستان شبستر امسال با تولید چهار هزار و ۲۰۰ تن آلبالو، بیشترین تولید این محصول در آذربایجان شرقی را به خود اختصاص دادند.
گزارش: یوسفعلی خوش نیت
مطالبه ی عمومی شهروندان این است که با احیا و نوسازی این اثر تاریخی، ضمن زنده نگه داشتن نوستالژی دوران کودکی خویش، این اثر به یک سایت فرهنگی و تاریخی تبدیل شود و با انتقال آثار قدیمی و اشیاء تاریخی شهر و منطقه به این بنا، به عنوان یکی موزه ی ارزشمند در معرض دید عموم شهروندان و گردشگران قرار گیرد.

صفحه‌ها