آذرقلم
تاریخ : 31. خرداد 1394 - 9:46   |   کد مطلب: 1353
عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس با انتقاد از عدم نظارت بر واردات قطعات خودرو گفت: برخی از شرکت‌ها قطعات بی‌کیفیت خودرو را به صورت رسمی وارد کشور می کنند.

به گزارش گلشن راز به نقل از خبرگزاری خانه ملت علی علیلو درگفت وگو باخبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره واردات قطعات خودرو و عرضه آن به نام تولید ملی توسط برخی شرکت‌ها،گفت:براساس شنیده‌ها برخی از شرکت‌های تولیدی قطعات خودرو،تمرکز کاری خود روی موضوع واردات قطعه ازخارج قرارداده اند که در بخشی از این مشکل خودروسازان نیز مقصرهستند.   

 خودروسازان هنگام خرید قطعات دقت‌ کنند!

نماینده مردم شبستر درمجلس  شورای اسلامی درخصوص واردات قطعات بی کیفیت خودرو به کشور ادامه داد: خودروسازان باید دقت‌های لازم را در زمان خرید قطعات خودرو از برخی شرکت‌های به اصطلاح تولیدی که مبادرت به واردات قطعه بی کیفیت خودرو می کنند، داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: باید توجه داشت برخی از شرکت‌ها قطعه‌های بی کیفیت را تنها از راه قاچاق وارد نمی کنند،بلکه با ثبت سفارش از طریق گمرک به صورت رسمی قطعه وارد می کنند،این درحالی است که واردات قطعاتی که در داخل ساخته می شود،ممنوع بوده، بنابراین می توان از طریق گمرک شرکت‌های متخلف را شناسایی کرد.

 برخی شرکت‌ها،قطعات خارجی وارداتی را به نام قطعه تولیدی می فروشند

علیلو تصریح کرد:یکی ازتخلفات دیگر برخی از شرکت‌های قطعه ساز این است که،قطعات خارجی وارداتی را به نام قطعه تولیدی می فروشند که این کلاهبرداری است وعملکرد دستگاههای نظارتی در این زمینه ضعیف بوده که تبعات آن  بی توجهی به اشتغالزایی ورونق تولید داخل است.

عضوکمیسیون صنایع و معادن درمجلس شورای اسلامی یادآور شد:حتی شنیده می شود برخی قطعه‌های بی مصرف و کارکرده خودرو دوباره در تولید خودروی جدید مورد استفاده قرار گرفته، بنابراین باید دقت لازم صورت گیرد.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت