آذرقلم
تاریخ : 11. مرداد 1394 - 7:51   |   کد مطلب: 1505
در این به اصطلاح مسابقات که کاملا مخالف قانون اساسی کشور می باشد، ۲۸ نفر از شهرهای مختلف ایران در رده انفرادی و ۴ گروه هم در رده تیمی حضور داشتند و رقاصی خود را به نمایش گذاشتند .
در این به اصطلاح مسابقات که کاملا مخالف قانون اساسی کشور می باشد، ۲۸ نفر از شهرهای مختلف ایران در رده انفرادی و ۴ گروه هم در رده تیمی حضور داشتند و رقاصی خود را به نمایش گذاشتند / حال جای سئوال دارد، اینگونه برنامه های غیرشرعی و غیرقانونی با مجوز چه نهادی در شهر یزد برگزار شده است؟! آیا اینگونه برنامه ها نیز جز مواردی است که قانون اساسی کشورمان به اشاره کرده است؟!
به گزارش گلشن راز به نقل از بی باک، برخلاف تبلیغات مسموم رسانه های بیگانه، ایران از معدود کشورهایی است که اغلب ادیان و مذاهب آزادانه مراسمات مذهبی خود را برگزار می کنند و همچون سایر مردم و مسلمانان از امنیت و آسایش برخوردارند.

متاسفانه بعضا برخی اقلیتها از این آزادی که در چاچوب قانون اساسی به سایر ادیان و مذاهب غیر شیعی داده شده است، سوء استفاده می کنند و قوانین کشور را زیر پا می گذارند.

در عین ناباوری؛ نخستین  دوره مسابقه رقص زرتشتیان به بهانه استعداد یابی (!) در یزد برگزار شد. این مسابقات رقص با همکاری انجمن زرتشتیان کوچه بیوک و در سالن  این محله برگزار شد.

در این به اصطلاح مسابقات که کاملا مخالف قانون اساسی کشور می باشد، ۲۸ نفر از شهرهای مختلف ایران در رده انفرادی و ۴ گروه هم در رده تیمی حضور داشتند و رقاصی خود را به نمایش گذاشتند.

 

مجوز رقص در یزد صادر شد!! + تصاویر دیدنی

قضاوت این دوره از مسابقات غیرقانونی را خانمها کارینه “م” و روبینا “ب” بر عهده داشتند.

در این برنامه غیرقانونی همچنین رقص کلاسیک بنام ژیلا با موسیقی جواد “م” توسط روبینا “ب” داور این دوره اجرا شد.

مجوز رقص در یزد صادر شد!! + تصاویر دیدنی

حال جای سئوال دارد، اینگونه برنامه های غیرشرعی و غیرقانونی با مجوز چه نهادی در شهر یزد – که معروف به دارالعباده می باشد – برگزار شده است؟! آیا اینگونه برنامه ها جز مواردی است که قانون اساسی کشورمان اجازه آنرا به سایر اقلیتها داده است؟!

 

مجوز رقص در یزد صادر شد!! + تصاویر دیدنی

گفتنی است، اصل ۱۲ قانون اساسی دین رسمی کشور را دین اسلام و مذهب اثنی عشری می داند و اصل ۱۳ نیز اقلیت های دینی رسمی کشور را معرفی نموده و بیان می دارد که آنها در حدود قانون در انجام مراسم دینی خود آزادند تا در احوال شخصیه و تعلیمات دینی بر طبق آیین خود عمل کنند.

 

مجوز رقص در یزد صادر شد!! + تصاویر دیدنی

نویسنده آفاق ظهور پیرامون حقوق اقلیتها در کشور طبق قانون اساسی چنین نوشته است:

به هر حال چنین به نظر می رسد که در این بخش از قانون اساسی ۴ حق عمده برای اقلیت های دینی در کشور ما در نظر گرفته شده است.

۱- آزادی انجام مراسم دینی: در اصل ۱۳ قانون اساسی به آزادی انجام مراسم مذهبی تصریح شده است و عملاً نیز پیروان این سه دین با داشتن کلیساها و کتیبه های متعدد و آتشکده ها، مراسم و آیین مذهبی خود را به پا می دارند.

۲- تشکیل انجمن: طبق اصل ۲۶ قانون اساسی اقلیت های دینی می توانند مطابق ضوابط دارای انجمن و جمعیت باشند.

۳- اجرای مقررات مذهبی خویش در احوال شخصیه: احوال شخصیه یعنی ازدواج، طلاق، ارث و وصیت که در این موارد، اقلیت های دینی مقررات مربوط به مذاهب خودشان را عمل می کنند و حتی اگر دعوا و مسأله ای در دادگاه های ایران مطرح باشد قاضی دادگاه طبق قواعد مسلمه مذهبی آنها، موضوع را فیصله می دهد.

۴- داشتن نماینده مجلس: طبق اصل ۶۴، زرتشتیان و کلیمیان هر کدام یک نماینده و مسیحیان و آشوری و کلدانی مجموعاً یک نماینده و مسیحیان ارمنی جنوب و شمال هر کدام یک نماینده را انتخاب می کنند.

حال برگزاری اینگونه برنامه ها که کاملا مخالف شریعت اسلام و قانون اساسی کشور است، با نظارت و مجوز چه نهادی برگزار می گردد.

بی باک بابت انتشار این تصاویر از کاربران عزیز و مردم متدین ایران اسلامی و بویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران عذرخواهی می کند.
 
مجوز رقص در یزد صادر شد!! + تصاویر دیدنی
 
مجوز رقص در یزد صادر شد!! + تصاویر دیدنی
 
مجوز رقص در یزد صادر شد!! + تصاویر دیدنی

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه‌ها

لطفا" خبر را وارونه به خورد مردم ندهيد و اداي ننه من غريبم را در نياوريد اينها جمعيت اقليت هاي ديني هستند كه در فضاي بسته برنامه اجرا ميكنند ايكاش در همين چند قدمي مركز استان خودمان به تبريز شهناز جنوبي روبروي دفتر هواپيمايي به كليسا و باغ ارمني ها بتوانيد راه پيدا كنيد اگر پايتان را به آنجا بگذاريد خيال ميكنيد در لوس آنجلس بسر ميبريد مختلف و بدون حجاب و چادر و روسري و مختلف زن و مرد همچون خانواده محرم همه ميگند و ميخندند و آئين خودشان را اجرا ميكنند از نماز و روزه و ..... خبري نيست و آئين هاي خاصي دارند فقط اگر از مقامات و مسئولان جمهوري به مراسمات شان دعوت كنند به احترام ميهمان بويژه دوربين هاي صدا وسيما يك روسري الكي سرشان ميندازند اگه دوربين هم نباشد ميهمانان ويژه از جمله استاندار و فرماندار تبريز با افراد بي حجاب بيشتري مواجه ميشوند و حرفي و اعتراضي هم نميكنند چون شريعت اونها آن گونه است اما همان ارمني ها اگر پايشان را از همان كليسا و معبد خودشان بيرون بگذارند شئونات اسلامي را رعايت ميكنند پس خواهشا" رقص مختلط اين اقليت را به حساب جمهوري اسلامي نگذاريد و از آب گل آلود ماهي نگيريد اگر اين مراسم در فضاي باز غير اقليتي برگزار ميشد حق با شما بود پس هيچ موقع يكطرفه به قاضي نرويد و در نگارش جانب دو طرفه را بگيريد
منتقد محترم در ایت سایت به مباحثی که واقعا باید پرداخت و برای مردم و کشور مفید است پرداخته نمی شود مانند های زیادی که نمی خواهم منفی گرایی کنم
مثلا چی ؟
چرا دروغ می گویید و می نویسید. مراسم آیین زرتشتی را باسم مسابقات رقص معرفی می کنید؟ عکس رهبری هم در دفترشان اجباری است.فلش کاری نمی خواست.
باسلام وعرض ادب /بنده اهل وساکن یزد هستم زرتشتیان یزد طبق ایین خویش مراسمهایی ازقدیم الایام فقط باحضورافراد زرتشتی درمکانهای مخصوص بخودشان انجام میدهند لطفا شایعه درست نکنید
من میخواستم شهر یزد رو ببینم این صفحه رو از توی گوگل باز کردم اگه اون همه حرف مفت نوشته نشده بود میتونستم از دیدن عکس ها و شادی مردم و لحظات خوششون لذت ببرم همین ادمای احمقی مثل نگارنده ی این متن و گردانندگان این سایت ، با این افکار مشکل دار خودشون باعث شدند که یکی مثل من مجبور بشه دور از وطن اش زندگی کنه گند بزنه به این قانون اساسی که آزادی عمل رو از آدما میگیره بدی رو این آدم ها در حق بشریت نمیکنند شما و امثال شما میکنید که با زور و اجبار میخواید همه رو محدود کنید به طرز فکر خودتون ما یک بار بیشتر زندگی نمیکنیم و هر کسی مختاره هر طوری میخواد زندگی کنه در صورتی که آسیبی به دیگران نرسونه رقص اینا چه آسیبی به شما رسونده الان مغزززززززز خراب

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت