آذرقلم
تاریخ : 13. شهريور 1394 - 16:07   |   کد مطلب: 1635
گلشن راز :معاون اداری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه وضعیت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در پرده ابهام است، گفت: گفتمان غالب دولت، بر خلاف انتظار معقول جامعه و خواست عمومی، کمتر رنگ و بوی اقتصادی دارد.

به گزارش گلشن راز به نقل از فارس حسین اخگرپور معاون اداری و مالی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگویی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با مذاکرات هسته‌ای و لزوم اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی و برطرف کردن مشکلات مردم گفت: اکنون که مذاکرات هسته‌ای به سرانجام رسیده است، مردم به شکل جدی‌تری پیگیر حل مشکلات معشیتی خود و نیز، تحقق وعده‌های اقتصادی دولت هستند.

وی افزود: این در حالی است که پس از پایان مذاکرات، گفتمان غالب دولت و موضع‌گیری‌ دولت‌مردان، بر خلاف انتظار معقول جامعه و خواست عمومی، کمتر رنگ و بوی اقتصادی دارد و بیشتر حول محور مسائل حاشیه‌ای در حال پیگیری است. موضع‌گیری رئیس‌جمهور و سپس وزیر کشور درباره شورای نگهبان و نظارت استصوابی در روزهای اخیر را می‌توان از نمونه‌های روشن پرداختن به مسائل حاشیه‌ای به جای حل معضلات اصلی کشور دانست.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: دولت اگر به وعده‌های اقتصادی خود جامه عمل نپوشاند، قطعا دچار ناکامی و نارضایتی بالایی خواهد شد و در چنین شرایطی، حرکت به سمت مسائل حاشیه‌ای دست چندمی که با دغدغه‌های اصلی و اساسی مردم فاصله دارد، راهکار مناسبی نیست و بیش از همه به ضرر دولت خواهد بود.

اخگرپور ادامه داد: به زودی با اجرای توافق، مطالبات اجتماعی از دولت درباره بهبود اوضاع اقتصادی، روند فزاینده‌ای به خود خواهد گرفت و دولت از هم‌‌اکنون باید خود را برای اجرای برنامه‌های دقیق و درست اقتصادی و نیز پاسخ‌گویی جدی به مطالبات معیشتی مردم آماده کند.

وی در ادامه افزود: وضعیت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در پرده ابهام است و تصویر روشنی از اجرای سیاست‌های اصل 44 وجود ندارد. آقای روحانی در ایام تبلیغات انتخاباتی در این باره گفته بود که: « اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد استقامتی. باید با اقتصاد مقاومتی به دنبال تولید در داخل برویم. اصل 44 تا الآن محقق نشده است، قرار است ما بخش بزرگی از صنعت را به مردم واگذار کنیم.»

معاون اداری و مالی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: به طور متوسط در هر خانوار یک یا دو بیکار وجود دارد و اکثریت این قشر بیکار قشر تحصیل کرده و دارای تحصیلات عالیه هستند و اشتغال مهم‌ترین دغدغه جوانان و خانواده‌ها بوده و دولت نتوانسته وعده کاهش نرخ بیکاری را عملی کند.

اخگرپور یادآور شد: علاوه بر این، نقدینگی تقریبا به دو برابر دوران دولت دهم رسیده و بدهی بانکها به بانک مرکزی افزایش یافته است. این در حالی است که آقای روحانی، در ایام انتخابات 92 بارها بر حل این معضل تاکید کرده و گفته بود که: « ما باید مراکز تولیدی را به فعالیت 100 درصد برسانیم. موانع تولید با یک تدبیر قابل حل و فصل است.»

این فعال دانشجویی گفت: دولت باید منابعی را که آزاد می‌شود به سمت ساخت و سرمایه‌گذاری در صنایع دانش‌بنیان حرکت دهد. چراکه این سرمایه‌گذاری می‌تواند ارزش‌افزوده مناسبی را برای ایران به وجود آورد.

وی در خاتمه اظهار داشت: علاوه بر اینکه این تحریم‌ها منابعی را برای ما آزاد خواهد کرد، فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای ایران فراهم می‌کند، البته اینکه سرمایه‌گذاری بعد از توافق در کجا صورت بگیرد، طبیعتا می‌تواند به اشتغال خیلی بزرگی در کشور منجر شود و مشکل بیکاری را تا حدود زیادی از بین ببرد ولی اگر قرار باشد نگاه بازارمحور به مسائل اقتصادی وجود داشته باشد احتمالا همین تعداد کارخانه‌ای که درحال فعالیت هستند نیز ورشکسته خواهند شد.

انتهای پیام/

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت