آذرقلم
تاریخ : 4. مهر 1394 - 13:48   |   کد مطلب: 1720
وزیر ارشاد با اشاره به داغدار شدن جهان اسلام در فاجعه منا گفت: حدود ٣٦٠ نفر همچنان مفقودالاثرند که فکر می‌کنیم بسیاری از آنان جان باخته‌اند و برخی از آنان نیز به بیمارستان‌های ریاض و طائف منتقل شده‌اند.

به گزارش گلشن راز به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر ارشاد در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: فاجعه منا تاکنون منجر به جان باختن بیش از هزار و پانصد نفر از کشورهای مختلف اسلامی و مصدوم شدن بیش از دو هزار نفر شده است و جهان اسلام را داغدار کرده است.

علی جنتی ادامه داد: متاسفانه بخش عظیم و قابل توجهی از این زایران ایرانی بوده اند و هرروز بر تعداد جانباختگان افزوده می شود.

وی گفت: حدود ٣٦٠ نفر همچنان مفقود الاثر هستند که فکر می‌کنیم بخش عظیمشان جان باخته اند البته عده ای به بیمارستانهای ریاض و طایف منتقل شده اند ولی برای کشور یک فاجعه و روز سیاه بود.

وزیر ارشاد سو ء مدیریت ماموران سعودی را دلیل فاجعه دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم این مرحله پشت سر گذاریم و اجساد جانباختگان را به ایران منتقل و مصدومان را به بیمارستانهای داخل کشور منتقل کنیم تا ادامه در مان در بیمارستانهای داخلی انجام شود.

وی ادامه داد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند دولت عربستان نمی‌تواند از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کند چرا که مسلمانهای بسیاری در ان اسیب دیده اند.

به گفته علی جنتی برخی کشورها چون نیجریه بیش از 500 نفر جان باخته داشته اند.

وی به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ویژگی هنر و ادبیات دفاع مقدس ما این بود که ضد جنگ است، علیرغم ثبت خاطرات جنگ، اما بر علیه جنگ و در جهت صلح ثبت می‌شد و هیچ کس در ادبیات دفاع مقدس جنگ را ستایش نمی‌کند.

وزیر ارشاد در این مراسم از بهناز ضرابی زاده، مسعود شجاعی طباطبایی و هوشنگ جاوید، احمد جولایی، عباس جعفری مقدم، ایرج نعیمایی ، مصطفی محدثی خرانی تجلیل کرد.

این خبر به روز می‌شود...

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت