آذرقلم
تاریخ : 10. مرداد 1395 - 0:12   |   کد مطلب: 2321
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی معتقد است با هم افزایی نمایندگان مجلس، آذربایجان‌شرقی می‌تواند مهد قدرت سیاسی کشور شود.

به گزارش خبرنگار گلشن راز ، "معصومه آقاپور" در برنامه تلویزیونی شبکه سهند، با بیان اینکه انسجام و هم افزایی نمایندگان استان جای خوشحالی دارد، اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های انجام گرفته، استان ما در بخش صنعت از رتبه یکم به رتبه نهم سقوط کرده است، همچنین در سال 87، 17 هزار واحد صنعتی بالای 10 شاغل در کشور وجود داشت که این تعداد واحد صنعتی در سال 92، به 14 هزار واحد کاهش یافته است.

وی افزود: باتوجه به بررسی‌های انجام گرفته، از نظر نقدینگی با مشکل مواجه نیستیم، همچنین بر اساس آمار رسمی پنج میلیون نفر بیکار و بر اساس آمار غیر رسمی 11 میلیون نفر بیکار در کشور وجود دارد که این موضوع نشانگر این است که مشکلات کشور باید در زمینه رکود اقتصادی بررسی شود.

وی با بیان اینکه دولت به سمت جذب سرمایه‌گذار خارجی و توسعه صنعت توریسم روی آورده است، گفت: قرار است در سال 2018 استان آذربایجان‌شرقی مهد گردشگری شود.

آقاپور با عنوان اینکه ایرانی‌های خارج از کشور بیش از دو هزار میلیارد دلار سرمایه دارند، گفت: 10 درصد این سرمایه متعلق به آذربایجانی‌های خارج از ایران است که اگر بتوانیم پنج درصد سرمایه آنان را جذب کنیم، رقمی معادل 100 میلیارد دلار می‌شود که برابر با درآمد 10 تا 15 میلیون نفر گردشگر است!.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با وجود دست اندازهای اداری جذب سرمایه‌گذار کار بسیار سختی است، عنوان کرد: بر اساس بررسی‌هایی که در شبستر انجام دادم، یک سرمایه‌گذار برای اخد مجوز به 72 مکاتبه اداری نیاز دارد که اخد این مجوز 254 روز طول می‌کشد، این آمار به معنای بلاتکلیفی سرمایه‌گذار است.

وی با عنوان اینکه آذربایجان‌شرقی مهد کشاورزی است، گفت: در بخش کشاورزی با 40 درصد ضایعات حمل و نقل مواجه هستیم که می‌توانیم با رفع دست اندازهای موجود به کشاورز اجازه دهیم تا بسته بندی را در باغ انجام دهد و این 40 درصد را برای خودش درآمد کند.

آقاپور با اشاره به اینکه به دلیل عدم اطمینان، تنها یک چهارم واحدهای صنعتی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: شما واحدی را تصور کنید که قرارداد یک ساله صادرات بیسکویت منعقد می‌کند، ولی در طول یک ماه شکر  1000 تومان، روغن 9 درصد و همچنین دلار از 3300 تومان به 3500 تومان افزایش می‌یابد، این تولید کننده چطور دوام بیاورد؟.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه‌ها

باتشكر از گلشن رازوخانم اقاپور وتقدير از حساسيت ايشان به مسائل منطقه ،سايسته است أفراد علمي ومسئول ! مستندات اماري خودرا ذكر كنند واز إظهار نظردرمواردي كه تخصص واطلاعات كافي ندارندمثل حوزه كشاورزي تاكسب دانش واطلاعات كافي ودرست خودداري نمايند. درنهايت به جاي انتقادكه به خود مجلسيها برمي گردد راهكاربدهد مثلا شكوفايي اقتصاد منطقه وَيا خروج از كشور /كاهش نوسانات ارز

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت