آذرقلم
تاریخ : 23. مرداد 1395 - 8:29   |   کد مطلب: 2344
نیرومند مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی :
شهرک صنعتی شبستر نیازمند توسعه مکانی است
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی بر لزوم توسعه مکانی شهرک صنعتی شبستر تاکید کرد.

مرتضی نیرومند ظهر پنج شنبه در جلسه رفع موانع تولید شبستر که با حضور استاندار برگزار شد، گفت: استان آذربایجان شرقی در زمینه طرح های مرتبط با اقتصاد مقاومتی مقام اول را کسب کرده که این امر در سایه وحدت تمامی دستگاه های اجرایی استان بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به ماده ۱۱ ضوابط استقرار واحدهای تولیدی اداره صنعت و معدن، باید مجوز اهدای واحدهای صنعتی تنها در داخل شهرک ها داده شود اما در شهرستان شبستر مشکل کمبود مکان در شهرک شبستر را داریم و با توجه به اینکه سرمایه گذاران خواستار فعالیت در خود شهرستان هستند، با مشکل مواجه شده اند.

نیرومند افزود: اما در این زمینه می توان اقداماتی انجام داد و در روبروی شهرک شبستر می توان شروع به توسعه این شهرک بکنیم که این توسعه فضا سبب توسعه این شهرستان می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی در خصوص مهم ترین مشکلات شهرک صنعتی شبستر گفت: یکی از این مشکلات، مشکل تامین آب واحدها بوده که از آب و فاضلاب روستایی پیگیری هایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین ورودی شهرک دیگر مشکل شهرک محسوب می شود که اداره کل راه و شهرسازی مجوزهایی برای ایجاد این ورودی داده بود اما از این اداره کل می خواهیم  ورودی شهرک از مسیر اصلی احداث شود.

نیرومند افزود: مشکل سیلاب دیگر مشکل این شهرک است چرا که مکان یابی شهرک در هنگام افتتاح درست صورت نگرفته و هم اکنون مشکل اساسی دارد، همچنین باید در خصوص آسفالت این شهرک نیز تدابیری اندیشیده شود.

معرفی ۴۴ طرح صنعتی برای ارائه تسهیلات به بانک ملی

حسن سعیدی نیز در این جلسه اظهار داشت: کل طرح های معرفی شده به بانک ملی ۴۴ فقره بوده که  اعتبار ۵۷۲ میلیاردی را شامل می شود که ۲۱ فقره آن جزو طرح های مصوب است.

وی ادامه داد: طرح های در حال تکمیل نیز ۲۴ فقره بود و ۹ طرح نیز در حال بررسی است.

رئیس شورای هماهنگی بانک های استان افزود: ۳۸ مورد از صاحبان طرح هایی که طرح آن ها به تصویب رسیده تاکنون مراجعه نکرده اند که معادل ۴۰ درصد کل مصوبه ها می شود.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون پنج فقره که شامل ۴۴ میلیارد می شود، پراخت شده است.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت