آذرقلم
تاریخ : 24. مرداد 1395 - 7:50   |   کد مطلب: 2349
استاندار آذربایجان‌شرقی از عدم تشکیل جلسه‌ها توسط برخی فرمانداران این استان انتقاد کرد و گفت: لازم است در ماه حداقل دو جلسه کمیته برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی در ساعات غیر اداری شهرستان‌ها تشکیل یابد.

به گزارش گلشن راز به نقل از فارس، اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: تعداد جلساتی که برای اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل یافته عدد قابل قبولی است و برخی شهرستان‌ها مثل اسکو که تاکنون ۱۵ جلسه تشکیل داده‌اند کارنامه مطلوبی دارند اما بعضی از شهرستان‌ها فقط یک یا دو مورد جلسه تشکیل داده‌اند و یا گزارشی ارائه نداده‌اند که مورد قبول ما نیست.

وی با بیان اینکه در اولین جلسه شورای اداری استان در سال ۹۵ اعلام کردیم ستاد اقتصاد مقاومتی عاشورا در مرکز استان و شعبات آن در شهرستان‌ها به ریاست فرمانداران تشکیل یابد که گزارش ماهانه هم باید به دبیرخانه ارسال شود، افزود: برخی از فرمانداران ظاهرا یا احساس نیاز نکرده و یا گزارش ارائه نداده‌اند که مسأله باید بررسی شود.

جبارزاده خاطرنشان کرد: واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به خوبی پیش می‌رود و در جلسه مشترک دولت و استانداران آقای نوبخت اعلام کرد رئیس جمهور نسبت به واگذاری پروژه‌ها تاکید دارند که چندین بار روی این مسأله تصریح شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: تعداد ۱۱۰ پروژه‌ای که ستاد احصاء کرده باید واگذار و از بودجه دولتی جدا شوند و تاکید داریم اگر موانعی در واگذاری پروژه‌ها احساس می‌شود شیوه‌نامه‌ای تدوین و ارائه شود.

این مسؤول با بیان اینکه آخر هر ماه گزارش مکتوب ستاد اقتصاد مقاومتی توسط فرمانداران باید به دبیرخانه ستاد ارسال شود، تصریح کرد: عدم ارائه گزارش عملکرد به رده بالا از جمله ضعف‌های فرمانداران شهرستان‌های مختلف استان است.

استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: لازم است در ماه حداقل دو جلسه کمیته برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی در ساعات غیر اداری شهرستان‌ها تشکیل یافته و گزارش جلسات به دبیر خانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ارائه شود.

این مسؤول در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: وقتی شرکت گاز را تحویل گرفتیم میزان تولید گاز قابل قبول نبود و در این ارتباط سرمایه‌گذاری نشده بود ولی امروز در هر نقطه استان به هر حجمی نیاز به سرمایه‌گذاری احساس شود بسترهای این سرمایه‌گذاری فراهم است.

جبارزاده اذعان داشت: با وجود محدودیت‌های مالی مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان نزد مردم روسفید هستند و لازم است گزارشی از عملکرد تمام دستگاه‌های استانی توسط رسانه‌ها به صورت فیلم و نشریه تهیه شده و انتشار یابد.

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: خرید گندم نسبت به گذشته رکود زده و تا دیروز از ۴۰۰ هزار تن فراتر رفت و پیش‌بینی می‌شود تا آخر شهریور به ۴۵۰ هزار تن توسط جهاد کشاورزی برسد.

وی بر لزوم استفاده از ردیف‌های گلوبال توسط نمایندگان مجلس استان برای پیشبرد طرح‌های استان تاکید کرد.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت