آذرقلم
تاریخ : 5. مهر 1395 - 8:35   |   کد مطلب: 2401
نواداد در جلسه کار گروه اقتصاد مقاومتی شهرستان شبستر گفت:
از عملکرد بانک ها رضایت کامل نداریم
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی گفت: از عملکرد بانک های استان رضایت کامل نداریم و برگزاری جلسات تخصصی برای رفع مشکلات دریافت تسهیلات واحد های تولیدی نیاز امروزاستان است.

به گزارش گلشن راز از شبستر علی نواداد معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان شبستر با اشاره کارهای انجام شده استان در راستای اقتصاد مقاومتی اظهار داشت:برگرداندن رونق به حوزه اقتصاد اراده دولت و تاکید رهبر معظم انقلاب  است که همه وظیفه داریم در این راستا اهتمام ویژه داشته باشیم.

وی افزود: تعداد ثبت نام واحد ها برای دریافت تسهیلات در شهرستان شبستر 289 مورد تا امروز می باشد که 150 مورد از این ثبت نام ها مربوط به حوزه صنعت و معدن و 139 مورد در حوزه جهاد کشاورزی می باشد .

علی نواداد گفت : از مجموع ثبت نامی های شهرستان 90 مورد به بانک معرفی شده که 14 مورد آنها تسهیلات دریافت کرده اند. نواداد خاطر نشان کرد : منابع بانکی استان کمتر از نیاز واحدهای صنعتی استان است و تنها 687 میلیارد تومان منابع به تسهیلات رونق تولید استان اختصاص یافته که باید از تمامی آن به نحو احسن استفاده شود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی تصریح کرد: بیش از 70 درصد مشکلات واحدهای تولیدی کمبود نقدینگی و معوقات بانکی است که با جلساتی که مسئولین بانک های استان برگزار کردیم سعی در رفع این مشکلات هستیم .معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی گفت: از عملکرد بانک های استان رضایت کامل نداریم و برگزاری جلسات تخصصی برای رفع مشکلات دریافت تسهیلات نیاز امروز استان است .وی از فرماندار شهرستان شبستر خواست در هر بانکی که ثبت نام برای دریافت تسهیلات زیاد است به کارگروه اقتصاد مقاومتی استان معرفی شود تا موانع دریافت برطرف شود .

نواداد ادامه داد: وضعیت اقتصادی کم رونق و عدم فروش پررونق محصولات تولیدی کارخانجات در بازار و ورودی کالای خارجی به صورت رسمی و قاچاق به کشور از جمله سایر موانع موجود سر راه تولید است.

 نواداد در ادامه به اقدامات کلیدی در استان برای رونق تولید در سال جاری اظهار داشت: تقویت کارگروه و افزایش سه برابری جلسات کارگروه، تشکیل جلسات کارگروه در 12 شهرک صنعتی و شهرستان‌ها، بازدید از کلیه واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات و سایر موارد از جمله این اقدامات است.

وی به عملکرد این کارگروه در شش ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: تاکنون 66 جلسه در استان تشکیل شده که 516 تعداد موضوعات و پرونده‌های مطرح شده با 293 مصوبه برگزار شده است.

همچنین در این جلسه تعدادی از مسئولین شهرستان در خصوص مشکلات واحد های تولیدی منطقه شبستر نظرات خود را مطرح کردند .

انتهای خبر / 

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت