آذرقلم
تاریخ : 27. آبان 1395 - 8:15   |   کد مطلب: 2469
مدیر جهادکشاورزی شهرستان شبستر گفت: با مشارکت مدیریت جهادکشاورزی و اداره آموزش و پرورش شهرستان شبستر همایش کاربرد نانو تکنولوژی در بخش کشاورزی در تالار خوش گوی اداره آموزش و پرورش شهرستان شبستر برگزار گردید.

به گزارش  گلشن راز ، مهندس حسینعلی فتحی، ضمن اعلام این مطلب افزود: با مشارکت مدیریت جهاد کشاورزی و اداره آموزش و پرورش شهرستان شبستر و با حضور 300 نفر از کادر اداری جهادکشاورزی و آموزش و پرورش، دبیران مدارس و دانش آموزان مدارس این شهرستان، همایش کاربرد نانو تکنولوژی در بخش کشاورزی در تالار خوش گوی اداره آموزش و پرورش شهرستان شبستر برگزار شد.

در این همایش عبداله پور معاون آموزش و پرورش شبستر گفت: علم و فناوری بشری در حال تکامل است و نانوتکنولوژی تکمیل کننده علم بشری است و جایی که علم عاجز می ماند، فناوری نانو به کمک آن می شتابد و با استفاده از این فناوری می توان کیفیت محصولات را چه در حوزه صنعت و چه کشاورزی افزایش دهیم، این همایش امروز برگزار می شود تا جرقه ای در ذهن دانش آموزان جهت فعالیت در این حوزه باشند.

دکتر اکبر عبدی قاضیجهانی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی هم در این همایش گفت: امروزه پیشرفت در نانوتکنولوژی معیار سنجش پیشرفت تکنولوژی کشورها است و کشورهای مختلفی در این حوزه فعالیت می کنند در صنعت و کشاورزی، نانوتکنولوژی به پیشرفتهایی نایل شده است در بخش کشاورزی نانوتکنولوژی باعث تشخیص آفات و بیماری ها می شود و این عامل موجب کاهش سم پاشی می شود همچنین پیشگیری، کنترل و کیفیت محصولات را می توان از طریق نانوذرات کنترل کرد و نیز مصرف آب را می توان بوسیله نانو ذرات کنترل نمود.

سپس دکتر بیگلری مدرس آموزش و پرورش در مور کارکردهای مختلف فناوری نانو در کشاورزی، پزشکی، داروسازی و صنعت ساختمان توضیحاتی را ارائه نمود.آناج

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها