آذرقلم
تاریخ : 13. دى 1395 - 10:26   |   کد مطلب: 2491
گلشن راز : جلسه طرح مطالعاتی، تملک و اجرایی احیای بافت تاریخی شهر خامنه با محوریت املاک پدری مقام معظم رهبری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی خامنه، به دنبال پیگیری‌های این شهرداری، روز چهارشنبه 8/10/95 جلسه مشترک با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در محل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی برای ایجاد هماهنگی های بیشتر درخصوص طرح مطالعاتی، تملک و اجرایی احیای بافت تاریخی شهر خامنه با محوریت املاک پدری مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) با حضور مهندس خراسانی معاون مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها، مهندس توحیدی رئیس گروه امور شهری، مهندس شریفی شهردار خامنه و نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار گردید.

در این جلسه پس از بحث و بررسی پیرامون موارد مطرح شده به منظور ایجاد هماهنگی های هر چه بیشتر و بهتر مقرر گردید که ضمن ابلاغ به مشاور طرح هادی شهر خامنه از سوی شهرداری، در طرح هادی جدید ضوابط تاریخی خاص مربوط به بافت تاریخی با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی در نظر گرفته شود.

در ادامه، نمایندگان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متعهد گردیدند که ظرف مدت 45 روز نسبت به تهیه و تصویب طرح کلی مطالعاتی احیا و بازسازی املاک موجود اقدام نموده و در زمان تهیه و تنظیم بودجه و اعتبارات میراث فرهنگی شهرستان شبستر، طرح احیای بافت تاریخی خامنه در اولویت قرار گیرد.

طرح مرمت خانه شیخ محمد خیابانی نیز به عنوان آخرین دستور جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مقرر گردید که طرح مذکور ظرف مدت یک ماه توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهیه، تصویب و ابلاغ گردد.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها