آذرقلم
تاریخ : 15. دى 1395 - 20:32   |   کد مطلب: 2493
وفادار رئیس بنیاد مسکن شهرستان شبستر :
مقاوم‌سازی و نوسازی بیش از ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی
مدیر بنیاد مسکن شبستر گفت: بنیاد مسکن این شهرستان با ارائه تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی به در سطح روستاهای شهرستان، توانسته تقریباً ۵۰ درصد واحدهای مسکونی را در روستاها مقاوم‌سازی و نوسازی کند.

رییس بنیاد مسکن شهرستان شبستر در گفتگو با خبرنگاران، با تاکید بر اهمیت  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  اظهار داشت: در طول سه دهه اخیر خدمات قابل ملاحظه ای در سطح شهرها و و روستاها از سوی بنیاد مسکن ارائه شده است.

وی افزود: بنیاد مسکن شهرستان شبستر با ارائه تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی درسطح روستاهای شهرستان توانسته  تقریباً ۵۰ درصد واحدهای مسکونی را در روستاها مقاوم‌سازی و نوسازی کند.

وفادار ادامه داد:طرح نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی از سال ۸۴  شروع شده و ادامه دارد  و هرساله اعتبار ۷۰۰ طرح  به شهرستان شبستر  اختصاص داده می شود و در صورتی که متقاضی یاشد بیشتر از این نیز اعتبار جذب می شود

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شبستر افزود:به واحدهای مسکونی  که با مقررات ملی احداث شوند مبلغ ۱۸ میلیون تومان تسهیلات ارائه شده و در صورتی که نوسازی شده و مبحث  ۱۹ نیز رعایت شود این مبلغ به ۲۰ میلیون افزایش می یابد .

وفادار  با اشاره به سنددار کردن املاک شهرستان شبستر اظهار داشت:تاکنون در ۸ شهر و تعداد ۷۴ روستا بحث صدور اسناد مالکیت انجام شده و بیش از ۱۵ هزار سند اماکن روستایی و شهری به صاحبان املاک درسطح روستاهای وشهرهای شهرستان شبستر صادر شده است.

وی اضافه کرد:هم اکنون تعداد ۵ هزار پرونده املاک از سوی بنیاد مسکن به  اداره ثبت اسناد و املاک تحویل داده شده و در شهرهای تسوج،بندرشرفخانه،خامنه،کوزه کنان و وایقان بخشی از اسناد صادر شده و نیز استمرار دارد و هم اکنون پرونده های املاک شهر شندآباد از سوی بنیاد مسکن در دست اقدام است و سیس نیز در برنامه هست که در آینده اجرا شود و مردم باید تحمل کنند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شبستر، اجرای طرح هادی در سطح روستاها را از دیگر اقدامات بنیاد مسکن عنوان کرد و افزود: در تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان شبستر مطالعه طرح هادی انجام شده که در ۴۰ روستای شهرستان، اجرای طرح هادی به اتمام رسیده است.

وی افزود:در طی سال جاری فاز اول طرح هادی روستاهای حیدرآباد،زیناب،یوسف آباد و پردول به بهره برداری رسیده و در صورت تامین اعتبار در روستاهای زنگی،سار،شنگل آباد،امستجان و انگشتجان نیز اجرا می شود .

وفادار با اشاره به اختصاص قیررایگان به روستاهای شهرستان شبستر عنوان کرد:۱۴۰۰ تن قیررایگان برای ۷ روستا معین شده که تحویل داده شود  که از این مقدار ۵۱۵ تن تخصیص یافته و در روستاهای دیزج خلیل،علی بیگلو،توپچی و شیخ ولی آسفالت ریزی شده و به محض اینکه هوا مساعد شود در روستاهای علیشاه،علی اکبرلو،نظرلو و قوم تپه نیز عملیات آسفالت ریزی انجام خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان شبستر در پایان با اشاره به روند احداث واحدهای مسکن مهر در شهرهای  صوفیان  و تسوج خاطرنشان کرد: در صوفیان تاکنون ۱۶۸ واحد تحویل مالکان داده شده و ۲۴۰ واحد نیز در حال تکمیل شدن می باشد و همچنین در تسوج نیز در دست اجراست ولی متقاضی وجود ندارد.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت