آذرقلم
تاریخ : 24. دى 1395 - 18:43   |   کد مطلب: 2504
معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور از افتتاح یک مرکز بهداشتی در دریان شهرستان شبستر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان توسط یک خیر خبر داد.

سیدمحمد طباطبایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز مرکز بهداشت دریان در شهرستان شبستر افتتاح شد که این مرکز پزشکی توسط خیری ساخته شده است.

وی با بیان اینکه مرکز پزشکی دریان با ۸۰۰ مترمربع زیربنا و با اعتبار بالغ بر یک میلیارد تومان توسط پورکریمی خیر سلامت ساخته شده است، گفت: بهترین مصالح در این مرکز پزشکی توسط خیر استفاده شده و جزو مراکز بهداشتی نمونه ساخته شده خیرین در کشور است.

معاون مشارکت‌های مردمی و رسانه مجمع خیرین سلامت کشور تصریح کرد: میزان تجهیزات این مرکز یک میلیارد تومان تخمین زده که توسط علوم پزشکی تبریز تأمین خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه احداث چنین پروژه‌هایی منجر به رغبت خیرین بیشتر و مشارکت آن‌ها در امور خیر تأثیرگذار در کشور می‌شود، گفت: مشارکت خیرین در مناطق مورد نظر و اولویت‌دار از سوی وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند در رشد خدمات درمانی بیش از پیش تأثرگذار باشد و نیاز جدی کشور را که مورد تأکید رهبر فرزانه کشور است، را برطرف کنند.

طباطبایی در خصوص افتتاح پروژه‌های دهه فجر امسال‌ بیان کرد: بعد از طرح‌ها و آمار از شعبه‌های سراسر کشور آمار قطعی برای افتتاح پروژه‌های دهه فجر با مشارکت مردمی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۵۰ شعبه در سراسر کشور وجود دارد، افزود: در سال گذشته نزدیک به یک هزار میلیارد تومان کمک و مشارکت مردمی در این تعداد از شعبات داشتیم.

معاون مشارکت‌های مردمی و رسانه مجمع خیرین سلامت کشور ادامه داد: تا به امروز بیش از ۴ هزار میلیارد تومان در هشت سال تشکیل تشکل مردمی داشتیم.

وی به پروژه‌های آذربایجان‌شرقی که در آستانه افتتاح قرار دارند اشاره کرد و گفت: امروز بازدید از پروژه‎هایی دیگر نیز صورت گرفته که می‌توان به پروژه مرکز بهداشت الوار و سیس را نام برد که پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد داشته و جزء پروژه‌های افتتاحی در دهه فجر خواهد بود.

وی خواستار کمک خیرین در تأمین هزینه‌های امور پژوهشی و پیشگیری شد و گفت: خیرین می‌توانند در امور پژوهشی و پیشگیری که دولت از عهده آن برنمی‌آید به تأمین اعتبار لازم پرداخته و کمک کنند.

معاون مشارکت‌های مردمی و رسانه مجمع خیرین سلامت کشور، تصریح کرد: مجمع خیرین پل ارتباطی بین بهداشت و درمان کشور و خیرین هستند.

گفتنی است، در مراسم افتتاح پروژه مرکز پزشکی دریان شهرستان شبستر معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، رئیس علوم پزشکی تبریز، فرماندار شبستر، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، قائم مقام محمع خیرین سلامت کشور حضور داشتند.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت