آذرقلم
تاریخ : 27. بهمن 1395 - 7:49   |   کد مطلب: 2525
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شبستر در گفت‌وگو با خبرنگار ما در شبستر اظهار کرد: یک موقوفه جدید شامل دو واحد آپارتمان به ارزش سه میلیارد ریال به نیت آزادی زندانیان غیرعمد در این شهرستان به ثبت رسید که در نوع خود بی نظیر است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شبستر در گفت‌وگو با خبرنگار ما در شبستر اظهار کرد: یک موقوفه جدید شامل دو واحد آپارتمان به ارزش سه میلیارد ریال به نیت آزادی زندانیان غیرعمد در این شهرستان به ثبت رسید که در نوع خود بی نظیر است.

به گزارش گلشن راز، حجت‌الاسلام پرورش با اشاره به اینکه در راستای توسعه موقوفات اقدام به ساخت پروژه‌های عمرانی از محل موقوفات شده است، تصریح کرد: خوشبختانه پیشرفت پروژه‌های عمرانی از محل موقوفات مطلوب است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شبستر با بیان اینکه ساخت پروژه‌های عمرانی از محل موقوفات و اطلاع‌رسانی در این بخش موجب اعتماد بیشتر می‌شود، افزود: در همین راستا اجرای پروژه های عمرانی امام زاده ابراهیم خلیل صوفیان ، امام زاده سید حسین کوه کمری تیل، امام زاده داود شندآباد و امام زاده سید محمد آقای مزرعه در حال اجرا هستند که امیدواریم با همت مضاعف خیرین بتوانیم در اسرع وقت آنها را به اتمام برسانیم .

پرورش با بیان اینکه وقف در جامعه دارای سه دسته کارکرد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است، اضافه کرد: وقف موجب راهگشایی برای رفع محرومیت‌های مادی و معنوی جامعه می‌شود و کارکردهای وقف در موضوعات مختلف از دیرباز تاکنون وجود داشته و موجب سازندگی جامعه شده است.

وی با اشاره به اینکه وقف در تکامل و توسعه ارزش‌های الهی و معنوی نیز نقش بسزایی دارد، افزود: وقف در توسعه آموزش‌های اجتماعی نیز نقش بسزایی داشته و خوشبختانه با مشارکت مردم خیر شهرستان ابعاد آموزشی و فرهنگی وقف در جوامع اسلامی بسیار گسترده شده است.

وی با بیان اینکه از آغاز سال جاری تا کنون ۱۰ موقوفه جدید در شهرستان شبستر به ثبت رسیده است، اضافه کرد: شهرستان شبستر با دارا بودن ۴۸۳ موقوفه دارای درآمد، ۳۲۰ مسجد و ۱۳۰۰ رقبه  از لحاظ دارا بودن موقوفه، رتبه اول آذربایجانشرقی را داراست.

خبرنگار: علیرضا خوش نیت

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت