آذرقلم
تاریخ : 27. بهمن 1395 - 8:00   |   کد مطلب: 2529
رئیس نظام صنفی کشاورزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در حال حاضر اساسی‌ترین مشکل مسایل زیست محیطی است، گفت: به دلیل عدم استفاده و آشنایی از نقش هواشناسی در کشاورزی مشکلات زیادی ایجاد شده بود.

به گزارش گلشن راز، عطاءالله هاشمی بعد از ظهر امروز در جلسه هم اندیشی کاربرد داده‌ها و اطلاعات هواشناسی در کشاورزی اظهار داشت: قبلاً واژه‌ها به صورت فانتزی بود و هجمه‌های زیادی بر آن واژه وارد می‌شد که این هجمه‌ها شامل بخش کشاورزی نیز شد و برخی واژه‌ها را غربی می‌دانستند.

وی با بیان اینکه بعد از افزایش آگاهی مردم نسبت به واژهای صنعتی و توسعه گفت: متاسفانه در گذشته مردم هیچ تصوری از نقش محیط زیست نداشتند ولی در حال حاضر اساسی‌ترین مشکل در زیست محیطی است.

هاشمی با اشاره به حضور تشکل‌های مختلفی در این جلسه و بنیاد ملی گندم تصریح کرد: جایگاه اتحادیه خلاء داشته و باید کمک کنند تا نقش هواشناسی در استان موثر دارند.

وی تصریح کرد: تا سال گذشته هواشناسی در کشاورزی درک نشده بود و عموم مردم تصور اعلام هوا از تلویزیون را داشتند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی آذربایجان‌شرقی به بخش‌های مختلف هواشناسی از قبیل بخش هواشناسی تا ورزش را یادآور شد و گفت: به دلیل عدم استفاده و آشنایی از نقش هواشناسی در کشاورزی مشکلات زیادی ایجاد شده است.

وی افزود: تنظیم زمان سمپاشی و زمان برداشت، حمل و نقل و انبارداری نیاز به نقش هواشناسی دارد.

هاشمی بیان داشت: در بخش دفاع از حقوق کشاورزان و بهبود زندگی اعضا و حمایت از کشاورزی استان ما جایگاه ویژه‌ای در کشاورزی دارد.

وی با بیان اینکه ما نیاز به ایستگاه‌های زیاد هواشناسی داریم، گفت: برای تامین این موضوع و تامین برخی از کمبودها می‌توانیم از شورای هماهنگی کمک گرفته و به نمایندگان انتقال دهیم زیرا ما به نمایندگان مجلس کمک کردیم و انتظار جبران داریم.

رئیس نظام صنفی کشاورزی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: همچنین از ترویج نیز می‌توانیم در خواست بکنیم که به مطالبات مردم رسیدگی کنند.

وی با اشاره به اینکه قدرت و توانایی زیادی داریم ولی این توانایی انسجام نیافته است، افزود: حق بردن طرح و لایحه به مجلس داریم ولی از آنجایی که تیم قوی و علمی نداریم که به همه جوانب وارد شود، نیاز به همکاری و تعاملات بیشتر با دستگاه‌های ذی‌ربط وجود دارد.

هاشمی خاطرنشان کرد: بیمه و ستاد بحران در برخی از مسائل غفلت‌هایی داشته است.

انتهای پیام/

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت