آذرقلم
تاریخ : 26. اسفند 1395 - 8:00   |   کد مطلب: 2555
مدیر مهد قرآن شبستر با بیان اینکه ۱۰۰۰ قرآن‌آموز در این مهد مشغول آموزش هستند، گفت: این قرآن‌آموزان در رده‌های سنی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال مشغول فراگیری هستند.

رضا سلیمان‌زاده، مدیر مهد قرآن شبستر، در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰۰ قرآن‌آموز در این مهد مشغول آموزش هستند، گفت: این قرآن‌آموزان در رده‌های سنی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال مشغول فراگیری قرآن هستند.

وی با اشاره به گرایش‌های آموزشی مهد بیان کرد: روخوانی، روان‌خوانی، قرائت، حفظ، تفسیر و مربیگری، از گرایش‌های آموزشی مهد قرآن قلمداد می‌شوند.

سلیمان‌زاده، قرآن را وسیله شناخت خدا دانست و افزود: قرآن، بهترین وسیله شناخت خداوند است. قرآن، سخن آرامش بخش الهی در گستره هستی است. قرآن، منبع تمام دانش‌های بشری است و درواقع کتابی است که انسان را از خاک به افلاک می‌رساند و روح آدمی را به عالم قدس و ملکوت می‌برد؛ ولی ما از این ودیعه الهی، به شایستگی استفاده نمی کنیم.

مدیرعامل مهد قرآن و عترت شهرستان شبستر یادآور شد: ناشناخته ماندن جایگاه قرآن در زندگی، کمبود ترجمه و تفسیرهای روان و همه فهم را باید عواملی برای مهجوریت قرآن قلمداد نماییم.

وی از فقدان جایگاهی مناسب برای فعالیت بهینه مؤسسه گفت و افزود: فقدان مکانی مناسب برای فعالیت مؤسسه و توسعه فعالیت‌های قرآنی هرساله گریبانگیر ما برای فعالیت بوده است.

سلیمان‌زاده تاکید کرد: باید با برنامه‌ریزی مناسب و فعال کردن یک متولی خاص از موازی‌کاری در حوزه آموزش و ترویج قرآن جلوگیری شود، متاسفانه در برخی موارد شاهد موازی‌کاری در فعالیت‌های موسسات قرآنی هستیم، در حالی که با یک تقسیم کار منظم می‌توانند همان‌طور که در آموزش روخوانی، روان‌خوانی و تجوید فعال هستند در آموزش مفاهیم و تفسیر قرآن که نیاز شدیدی به آنها داریم، نیز فعال باشند.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها