آذرقلم
تاریخ : 21. ارديبهشت 1396 - 10:32   |   کد مطلب: 2568
فرماندار شهرستان شبستر گفت: صلاحیت ۱۵۷ نفر از داوطلبان نامزدی انتخابات شوراهای اسلامی شهر از بین ۱۶۳ نفر تایید شد.

به گزارش خبرنگار گلشن راز ،  منصور طالب پور در نشست خبری خود با اعلام این مطلب افزود: در جریان بررسی مدارک نامزد های شوراهای اسلامی در شهرهای شبستر، در مجموع صلاحیت ۱۵۷ نفر از داوطلبان نامزدی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر از بین ۱۶۳ نفر که شش نفر آنان قبلا اعلام انصراف نموده بودند تایید شد ولی صلاحیت چهار نفر احراز نگردید، که مجددا با بررسی مدارک مربوطه یک نفر نیز تایید شد.

فرماندار شبستر با اشاره به اینکه در بررسی صلاحیت داوطلبان نظر مراجع چهارگانه، نظر نهایی آنان ملاک هیات اجرایی است، افزود: در مورد انتخابات تاکنون سعی کرده ایم فضای بانشاطی حاکم باشد و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب به انتخابات به‌ عنوان یک نعمت نگاه می‌کنیم و حضور حداکثری مردم در انتخابات از همه چیز با اهمیت است.

وی درباره تبلیغات زودهنگام برخی نامزدها نیز هشدار داد و گفت: فعالیت همه کاندیداها رصد می‌شود و در جلسات توجیهی نیز تاکید به رعایت قانون شده است لذا از هم اکنون افرادی که بنای ورود به ترکیب شوراها را دارند با وعده های قابل تحقق، قانون را مدنظر قرار دهند.

وی افزود: عدم سوءاستفاده از امکانات دولتی، جلوگیری از رانت‌خواری، شفافیت در هزینه‌ها و زمان قانونی انجام تبلیغات مورد تأکید ماست، از این رو تلاش می‌کنیم با رعایت قانون و انتخاب قانونی مردم، افرادی وارد شورا شوند که قانونمند باشند.

رئیس هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شبستر با ذکر اینکه متولدین ۲۹ اردیبهشت ۱۳۷۸ و بالاتر حق ارائه رای در انتخابات جاری را دارند افزود: با توجه به اینکه در منطقه شبستر حدود ۹۳ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند توصیه می گردد عوامل اجرایی امانتدار و صادق باشند تا به راحتی تحت تاثیر القائات و فشارهای احتمالی که ممکن است بر آنان وارد شود، قرار نگیرند.

منصور طالب پور همچنین درباره ساز و کار نظارت بر انتخابات پیش‌رو با اشاره به اینکه مرّ قانون مد نظر است، گفت: قانون انتخابات در جریان اجرا سرلوحه اقدامات ماست.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شبستر، با تاکید بر این که رسالت ما صیانت از حق الناس است، گفت: ما به عنوان مجریان انتخابات، هیچ وظیفه ای جز اجرای صحیح و سالم انتخابات نداریم و معتقدیم یک مدیر خوب و متعهد، مدیری است که پایبند به قانون باشد و رسالتش اجرای دقیق قانون باشد و نباید از امکانات دولتی که متعلق به همه است علیه شخص خاصی استفاده کند.

وی اظهار داشت: فرصت تبلیغات نامزدهای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۱ اردیبهشت آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز رای گیری به اتمام می رسد.

منبع : آذرقلم 

خبرنگار : علیرضا خوش نیت 

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها