آذرقلم
تاریخ : 13. تير 1396 - 8:13   |   کد مطلب: 2595
فرماندار شبستر گفت: ۴۵۰ واحد صنعتی در سطح شهرستان شبستر ثبت شده و این در حالی است که کوچکترین ارتباطی بین صنعت و دانشگاه نمی‌بینیم و اگر این چنین پیش برویم، دانشگاه‌ها محکوم به شکست خواهند بود.

 به گزارش گلشن راز ، منصور طالب پور در نخستین جلسه کمیته اقتصاد دانش بنیان شهرستان شبستر با اشاره به برنامه ها و اهداف راهبردی ادارات و ارگان های مختلف در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان گفت:با سرمایه گذاری در حوزه های مختلف از جمله ارتباطات می توان بیشترین و بهترین نتیجه را در حوزه اقتصاد دانش بنیان گرفت.

وی با انتقاد از عدم حضور برخی مسئولین دانشگاه های شهرستان شبستر در نشست کمیته اقتصاد دانش بنیان اظهار کرد:پایه و اساس علم و دانش در دانشگاه هاست که متاسفانه در این نشست برخی مسئولین دانشگاه ها حضور نیافته اند.

فرماندار شبستر با اشاره به بحث کاهش دانشجو در دانشگاه ها افزود:دانشگاه ها باید خودشان را با تکنولوژی وفق داده و در اداره دانشگاه فعالانه حضور داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

طالب پور با بیان اینکه دانشگاهها نقش اساسی در حوزه اقتصاد دانش بنیان را دارند تصریح کرد: وجود ارتباط لازم بین دانشگاهها و واحدهای تولیدی و استفاده از آن ظرفیت بالایی است که متاسفانه از آن غفلت شده است لذا لازم است در برنامه ریزیهای آتی مدنظر و موردتوجه باشد تا این حلقه ی مفقوده بین این دو ارگان مهم احیاء و برقرار گردد.

این مقام مسئول عنوان کرد:۴۵۰ واحد صنعتی در سطح شهرستان شبستر ثبت شده و این در حالی است که کوچکترین ارتباطی بین صنعت و دانشگاه نمی بینیم و اگر این چنین پیش برویم ،دانشگاه ها محکوم به شکست خواهند شد.

وی ادامه داد: تولید موادغذایی یکی از مزیتهای موجود در شهرستان شبستر است و وجود تکنولوژی برتر و بنیادین می تواند در بهره وری و افزایش تولید در این زمینه موثر واقع شود.

فرماندار شبستر در بخش پایانی سخنان خود  با ابراز تاسف از بی اعتمادی و عدم رغبت حوزه صنعت به ادامه ی طرح کارورزی دانشجویان در صنایع تولیدی خاطرنشان کرد: باید در جهت احیای مجدد این طرح پیشقدم باشیم تا فرد شاغل در حوزه ی صنعت بر پایه ی آن صنعت تربیت یافته و آموزش ببیند.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها