آذرقلم
تاریخ : 16. مرداد 1396 - 7:48   |   کد مطلب: 2616
دوره آموزشی یک روزه شوراهای اسلامی منتخب دور پنجم شهر، شهرستانهای مرند ، جلفا و شبستر با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی ، مدیر کل امور شهری استانداری ، اعضای منتخب شهر های مرند ، جلفا و شبستر در محل فرهنگسرای شهرداری مرند برگزار شد

به گزارش گلشن راز،مرتضی علیخانی در این نشست گفت:نگاهی به عملکرد برخی از اعضای شوراها چه قبل از انتخاب شدن و چه بعد از آن، نشان می‌دهد که این افراد آشنایی بسیار مختصری با قوانین و وظایف شوراها دارند.

وی افزود: البته این امر ناشی از نوپا بودن نهاد شوراها و نبود آموزش‌های کافی است و اگر هم آموزشی بوده به صورت مقطعی و پراکنده بوده است که در نهایت باعث ضعف در اجرای قانون از سوی شوراها شده است.

علیخانی همچنین با اشاره به ترکیب منتخبان دوره پنجم شوراهای اسلامی از حیث میزان تحصیلات و سابقه عضویت در شورا، گفت: آموزش شوراهای منتخب به‌عنوان مهمترین اصل در تحقق شعار قانون‌گرایی دولت باید مورد توجه مسئولان و خود شوراها قرار گیرد.

وی، اهمیت دوره‌های آموزشی شوراهای اسلامی را متذکر شد و افزود: در هفته‌های آینده دوره‌های آموزشی شوراها در ۵ منطقه دیگر استان برگزار می‌شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود از اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان خواست تا در انتخاب شهردار به طور جدی دقت کنند.

وی تأکید کرد: شهرداران باید افرادی شجاع، اخلاق‌مدار، خوشنام و پاکدست و آشنا به مسائل شهر و قوانین شهری و دارای سوابق تخصصی و مدیریتی مرتبط باشند. .

علیار راستگو ،فرماندار مرند نیز در این مراسم ضمن تبریک به اعضا محترم شورا های دوره پنجم شورای آموزشی نقش و اهمیت آموزش را در مدیریت شهری مهم دانست.

وی اظهار کرد:منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی با رای مستقیم مردم انتخاب شده اند و باید دنبال مسائل و مشکلات مردم و شهرخودشان باشند.

فرماندار مرند افزود:در  شهرستان مرند تعداد ۲۷ نفر عضو اصلی شورا داریم که از این تعداد ۵ نفر دارای سابقه خدمت در شورا را داشته و ۲۲ نفر جدید هستند که لازم است آشنایی بهتر نسبت به قوانین و مصوبات قانونی داشته باشند.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وظایف شورا ها بیان داشت: شورا ها باید توجه ویژه ای به وضعیت شهرداری و پروژه های در دست اجرا و مصوبات داشته باشند .

راستگو تصریح کرد: نگرش و دیدگاه شوراها نباید صرفا مدیریت شهرداری بوده و از مسائل دیگر غافل شوند ،بلکه باید به مدیریت شهری توجه داشته باشند .

وی با تاکید بر داشتن تعامل و وحدت میان شوراها و مسئولین اظهار داشت: باید  فرایند تصمیمات شورا ها ، مسیر قانونی را بخوبی طی کرده و بیشتر به مصوبات قانونی توجه داشته باشند و با همفکری مسئولین شهر مصوبات را قانونی و درست تصویب کنند.

راستگو در پایان خاطرنشان کرد:شورا ها با رای مستقیم مردم وارد صحنه خدمت شده اند و وظیفه دارند با عملکرد مناسب در جهت رفع مسائل و مشکلات مردم و شهرستان تلاش کنند .

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها