نمایش 1 - 10 از 31
روزی برای خبرنگاران
«من میل ندارم رادیو هر وقت باز مى شود اسم من باشد، مدت هاست که از این جهت متنفرم، این کار غلطى است، به اندازه متعارف نسبت به همه خوب است، زیادى اش مضر است.»
زنده یاد حمید آرش آزاد شعر طنز:
تعطیلات نسبتا طولانی عید نوروز هم به پایان رسید و مردم ایران بعد از دو هفته تعطیلی و گشت و گذار و عیددیدنی و خستگی، از ۱۴ فروردین کوفته و خواب آلود به سر کار و تحصیل خود بازگشتند.
یادداشت از: فرزانه باقری رئوف: بررسی تاریخی هویت نامه اشتغال زنان:
صحبت از مشکلات جامعه زن نمی تواند به صورت یک بحث سطحی و گذرا مطرح شود. لازم است نظرات مطرح شده در حوزه زنان یادآوری و سپس به موارد و مشکلات روز پرداخته شود.
یادداشت روز: حمید آرش آزاد
عارفان راستین، از ابوسعید ابی‌الخیر گرفته تا مولوی و شیخ‌شهاب‌الدین سهروردی و دیگران «عشق» را نخستین آفریده‌ی حضرت باری‌تعالی شناخته و اصولاً اصلی‌ترین هدف از آفرینش هستی را ایجاد عشق و زنده نگاه داشتن آن از ازل تا ابد دانسته‌اند.
عزاداری امام حسین (ع) یکی از اعمال پرفضیلتی است که تاکید فراوانی بدان شده است. همچنین ائمه اطهار (ع)، روایات و توصیه‌های فراوانی در مورد حفظ و بزرگداشت این شعائر دینی بیان کرده‌اند.
خانوادگی در پس کوچه های محرم
محرم که آغاز می شود، لباس های سیاه مان که بیرون می آید، کوچه ها که سیه پوش می شود و تکیه ها که برپا می شود فصل جدیدی از عاشقانه های ما آغاز می شود و چه چیزی زیباتر از این که عاشقانه های...
گفتاری از محمدرضا حکیمی
عاشورا این نیست که با تلاش شماری منبری و مداح حرفه ای (که روش آنان و منطق و شعرشان، کاملا بر خلاف شاعران شیعه حماسه گستر دوران ائمه (ع) است)، مردم را دریک روز معین به سر و سینه زدن وادارند و در معابر روان سازند.
فاطمه حسینی مجرد /کارشناس ارشد کلام اسلامی
چرا سوره ی مبارکه ی فجر چنین پیوند محکمی با امام حسین علیه السلام دارد؟ تا جایی که انس با این سوره و مداومت بر تلاوتش، مقام عظیم و درجه بهشت را به ارمغان می آورد!
«دعای امام حسین در روز عرفه» از مهم ترین اعمال این روز است که پس از نماز ظهر و عصر خوانده میشود.
یادداشت: محمد امین خوش نیت
آیلان بار دیگر بر بی عدالتی اجتماعی و جهانی قیام کرد. او نماد صلح است و پیامد تلخ جنگ و جور و جفا در حق کودکان قرن هزاره سوم! آیلان، پلانی تازه برای جهان ترسیم کرد.

صفحه‌ها