آذرقلم
تاریخ : 31. ارديبهشت 1394 - 12:14   |   کد مطلب: 1171
کاپیتان هوشنگ شهبازی/
هواداران تراکتور همچنان در شوک
ورزش یکی از ابزارهای گسترش روح انسانی در جهان است و دین مبین اسلام شاید تنها دینی باشد که پیروان خود را به انجام ورزش تشویق می‌نماید.

کاپیتان شهبای در یادداشتی خطاب به وزیر ورزش و جوانان آورده است:

همانطور که مستحضرید ورزش یکی از ابزارهای گسترش روح انسانی در جهان است و دین مبین اسلام شاید تنها دینی باشد که پیروان خود را به انجام ورزش تشویق می‌نماید چرا که ورزش مدرسه جوانمردی است. ورزش فوتبال نیز با توجه به تاثیرگذاریش بر اجتماع و نیز ویژگیهای خاص خود، از جایگاه ویژه‌ای در جهان ورزش، اجتماع و دیگر عرصه‌ها برخوردار است. میلیونها تماشاگر پرشور در ورزشگاه‌ها و خانه‌ها ارزش خاصی را برای این ورزش آفریده ­اند چرا که سرنوشت یک بازی محدود به مسطتیل سبز نبوده و بر احساسات میلیونها  نفر تاثیر می‌گذارد. طرفدارانی که پتانسیل حقیقی این ورزش سحرآمیز هستند.

تیم فوتبال تراکتورسازی نیز از این حیث مستثنی نبوده و به عنوان یکی از پرطرفدارترین تیم های ایران، موج میلیونی طرفداران را پشوانه‌ی موفقیتهای خود کرده‌است. طرفدارانی که پرشورترین طرفداران لیگ لقب گرفته‌اند؛ طرفدارانی که نام تراکتور به واسطه‌ی آنها مرزها را در نوردیده است و البته این تیم به واسطه همین تماشاگران شاید جزو معدود تیم های ایرانی باشد که پتانسیل جهانی شدن را دارد.

استحضار دارید که بازی پایانی لیگ برتر فوتبال ایران با حواشی فراوانی به پایان رسید. سخن بنده از آن جمعه­ سیاه تبریز است، روزی که به بهانه­ ی فوتبال دور هم جمع شده بودیم تا تنها دلخوشی­ مان را جشن بگیریم. آن روز اتفاقات فراوانی افتاد که مغز آدمی جوابگو نیست. فوتبال برای این مردم فقط فوتبال نیست چون که با تراکتور نفس می­کشند و به ­واقع آن­را مثل بچه­ ی خود بزرگ کرده ­اند. مردم بعد از چند روز هنوز از شوک خارج نشده ­اند، من نمی­ دانم مقصر کیست چون­که یک ضرب­ المثل ترکی می ­گوید بر پیشانی کسی کلمه گناهکار حک نشده است، اما اعتقاد دارم تلاشی که به ­خاطر حق در هر موردی انجام گیرد مقدس است. بنابراین به عنوان یک هوادار تراکتور، از شما به عنوان تاثیرگذارترین مقام دولتی در عرصه ورزش خواهشمندم پیگیری های موثر و مناسب  در این موضوع  را تا روشن شدن ابهامات موجود ادامه دهید. امید است پاسخ مناسب و متغن آن مقام و دیگر مسئولین سرمایه اعتماد را به قلبهای شکسته­ ی ما باز گرداند.

منبع : نصرنیوز

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت