آذرقلم
تاریخ : 4. خرداد 1394 - 11:32   |   کد مطلب: 1192
این آقایان از کجا اینقدر مطمئن هستند که اشتباهات داوری سهوی بودند؟! مگر آقایان تحقیق کرده‌اند؟ اصلا مگر این آقایان صلاحیت تایید و رد سهوی و عمدی بودن ماجرا را دارند؟! یا داور دارای مصنیت از گناه است؟!

رسم بر این است که فردی یا گروه یا موضوعی که به نا به شواهدی مورد اتهام قرار می گیرد باید توسط مراجع صالح و مورد اعتماد دو طرف تحقیقات در مورد وی صورت گرفته و گناهکار یا بی گناهیش ثابت شود.

اما چیزی که این روزها در رسانه ها زیاد می‌شنویم و قبل از شروع به سخن روی آن تاکید می‌کنند سهوی بودن اشتباهات داوری است، حتی برنامه‌ای مثل نود که مجری آن ادعای این دارد که همواره ادعا دارد به دنبال حقیقت است و خود و برنامه‌اش را حرفه‌ای می داند بارها بر این نکته اشاره کرده و در شروع سخنانش به سهوی بودن اشتباهات داوری تاکید می‌کند.
این آقایان از کجا اینقدر مطمئن هستند که اشتباهات داوری در بازی نفت-سپاهان، تراکتور-سپاهان، پرسپولیس-سپاهان سهوی بودند؟! مگر آقایان تحقیق کرده‌اند؟ اصلا مگر این آقایان صلاحیت تایید و رد سهوی و عمدی بودن ماجرا را دارند؟! یا داور دارای مصنیت از گناه است؟! 
دقت کنید ما نه تهمت می زنیم و نه افطرا می بندیم، ولی به این تاکیدهای موکد به شدت اعتراض داشته و این قضیه مارا بیشتر از گذشته به موضوع مشکوک کرده است.

علاوه بر این چرا فکر می کنند محکومیت یک نفر کل مجموعه را زیر سوال می‎‌برد؟! چرا افرادی مثل آقای فنایی پرداختن به فساد داوری و تحقیق روی آن را به شدت نفی می‌کنند؟!
در روزهای اخیر بحث‌هایی بر اصفهانی الاصل بودن آقای فغانی، یا داشتن اتومبیل گران قیمت، یا بحث‌هایی پیرامون اینکه تذکر و درخواست فرماندار تبریز برای تعویض داور با مخالفت جدی ششکلانی مواجه شده و یا افشاگری عسگری بعد از استعفا مبنی بر اینکه وی داور دیگری را برای بازی در نظر گرفته بود ولی با اصرار فدراسیون فغانی جایگزین شده وجود دارد، باز هم با تاکید بر عدم تهمت ولی این موارد موضوعاتی نیستند که به راحتی و با تاکید بر پاک بودن و مبرا از هرگونه گناه بودن جامعه داوری از روی آن رد شد.

ما با تاکید بر عدم تهمت و افطرا، داور را دارای هیچگونه مصونیتی نمی‌دانیم و نسبت به سهوی (از روز اول و بدون تحقیق) خواندن اشتباهات داوری و همچنین از همان روز اول غیر عمد خواندن اتفاقات ورزشگاه!!!! و غیرقابل تکرار خواندن مسابقه به شدت اعتراض داشته و این را به نوعی فرار به جلو، تلاش برای تلقین اینکه هیچ تخلفی صورت نگرفته و بازی تکرار شدنی نیست و ترس از افشای واقعیت دانسته و خواستار برسی و تحقیق شفاف و بدور از فضای تلقین و ایزوه سازی هستیم.

انتهای پیام/ نصرنیوز

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت