آذرقلم
تاریخ : 1. شهريور 1394 - 8:12   |   کد مطلب: 1577
با ایجاد کمپینی در این زمینه از از زائران خانه خدا بخواهیم که هدف اصلی سفر که مناجات و تقرب به پروردگار است بپردازند. و از خریدن سوغاتی و در نتیجه پر کردن جیب سعودی ها که به نوعی علیه شیعه استفاده می شود اجتناب کنند .

 امسال هم مثل سالهای گذشته و با فرا رسیدن ماههای ذی القعده و ذی الحجه  مسلمانان با تو جه به بند نوشته شده حج در فروع دین اسلام بعد از سالها انتظار عزم سفر به خانه خدا را دارند برای انجام اعمال حج ابراهیمی

برای همین شهرها حال و هوای خاص به خود را گرفته اند از زدن آگهی برای شیرینی و حلالیت طلبی تا پخش انواع کارت دعوت با طرحها و مدلهای مختلف.

امسال نردیک ۷۰ هزار ایرانی نائب الزیاریه تمام هم میهنان ایرانی در مناسک حج خواهند بود.

با گسترش شبکه های احتماعی در بین مردم کشورفهیم مان  در سالهای آتی با ایجاد فرهنگهایی از طریق این شبکه ها  و با ایجاد کمپین کارها و قدم های مثبتی در خرافه زدایی و فرهنگ سازی درست برای رهایی از برخی فرهنگهای بیخود و دستو پا گیر گامهای موثر و بلندی را برای آگاهی دادن به مردم در مسیر زندگی مردم در حال جاریست.

پس میخواهیم با استفاده از مردم عزیزمان و با ایجاد کمپینی در این زمینه از از زائران خانه خدا بخواهیم که هدف اصلی سفر که مناجات و تقرب به پروردگار است بپردازند. و از خریدن سوغاتی و در نتیجه پر کردن جیب سعودی ها که به نوعی علیه شیعه استفاده میشود اجتناب کنند .

وهابی ها که ایرانی ها را کافر می دانند برای حجاج ایرانی تدابیر خاصی را برای خالی کردن جیبهایشان طراحی می کنند به عنوان مثال یکی حاجی ها میگفت: سعودی های از آنجائیکه میل و علاقه ایرانی ها را به خرید می دانند جلوی هتل ها وسایل ایاب و ذهاب رایگان برای بردن مسافران ایرانی به پاساژها و فروشگاها در نظر میگیرند.

براى حجاج جنس بدلى و بى‌کیفیت درست می کنند مى‌آورند توى این بازارها می ریزند، شما هم می روید این ارز خودتان میریزید براى اینکه این کالاهاى بى‌کیفیت را خریدارى کنید در حالی که این پولهای سوغاتی را میتوان در داخل هر شهری از همشهریان خودمان خرید و سود را به هموطنان خود بدهیم اصلاکسی از حاجیان سوغاتی نمیخواد اونم جنس بنجول چینی و مهر و تسبیح و…

ما میخواهیم امسال با تغییر در رفتارها و عملکرد خود در راستای حمایت از شیعه علوی و اعتراض به کارهای سعودی ها از جمله رفتار ناشایست با مزار ائمه مخصوصا در بقیع- رفتار زشت با زائران در حج عمره- کمک به تروریست ها ی سوریه- حمله نظامی به یمن برای کشتن شیعه ها- ضربه اقتصادی به کشور از طریق پائین نگه داشتن قیمت نفت و … کمپینی با عنوان (( حاجی سوغاتی نخر)) راه بیندازیم و به گفته رهبرمان بینی سعودی های را به خاک بمالیم.

باید به خودمان بیاییم با مرگبر گفتن بر آل سعود در نماز جمعه و راهپیمایی نتیجه ای گرفته نمی شود باید واقع بین بود و در عمل به وهابی ضربه زد  امسال سال عمل به شعارهاست برای احقاق حقوق پایمال شده ایرانی ها در بین آل سعود.

حاجی خودت به سلامت برو مناجاتت رو بکن و به شیطان سنگ بزن و برگرد.

واقعا حیف است از موقعیتی که ممکن است دیگر پیش نیاید برای بازار گردی و خرید سوغات استفاده کنیم و باعث شویم که طرف سعودی عنوان کند که ایرانی ها حتی هنگام نماز در فکر خرید هستند و تا باز شدن فروشگاه ها بعد از اقامه نماز پشت درب فروشگاه ها منتظر می مانند.

نگارنده: عقیل داداش زاده

منبع : آذرقلم

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه‌ها

خوبه حالا بقیۀ سایت ها تیتر بزنن خیمه شب بازی ای به نام حاجی سوغاتی نخر... واقعا خیمه شب بازی.شما برو ببین همۀ حاجی ها از عربستان صدها متر پارچه و لباس و صدها اسباب بازی می خرند و به ریش شما می خندند. گوش هیچ کس به این حرفها بدهکار نیست.
جوجه را آخر پاییز می شمارند. بعد از اینکه حضرات از حج برگشتند؛ مشخص می شود که به این نصیحت ها هیچ کس گوش نمی دهد. اگر ده نفر را شما پیدا کردید که سوغاتی نخریده است؛ با ایشان مصاحبه کنید تا بفهمیم. آنها سوغاتی خریدن را سنت می دانند؛ آنهم سوغاتی از شهر پیامبر....
بایددراعزام وبرگشت ارزخروجی وچمدانهای ورودی بازرسی شود.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت