آذرقلم
تاریخ : 30. شهريور 1394 - 9:38   |   کد مطلب: 1687
آقای مدیرکل! اگر نمی خواهید بازی های فوتباال جام حذفی را پخش نکنید خوب این کار را نکنید. اما بهانه ها و توجیه های شما بیشتر به درد طنز نویسان و کاریکاتوریست ها می خورد نه مخاطبان چشم انتظار و مردم فهیم و با شعور آذربایجان!

با تغییر مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی انتظار می رفت که برخی رویکردها و سیاست های مورد انتقاد مخاطبان توسط مدیرکل جدید مورد توجه قرار گرفته و به ذائقه و سلیقه مخاطبان و به ویژه هواداران ورزش فوتبال و طرفداران تراکتورسازی بیش از گذشته توجه شود.
به گزارش گلشن راز به نقل از  آذرقلم، اما ظاهرا مصداق « از قضا سرکنجبین صفرا فزود»! برای اینکه نه تنها در طی چند ماه گذشته خلاء های مورد نظر پر نشد بلکه به خاطر نفوذ و میدان داری برخی افراد و گروه ها! نوعی تک صدایی و تک روی با چاشنی بی توجهی به سلیقه مخاطب در این رسانه ملی جریان یافته است. گویی رسانه ملی بیشتر تمایل دارد تا بر محور همان عنوان طنز و فکاهی: «رسانه میلی» گام بردارد. و این امر نشان می دهد که در تلویزیون محلی ما « در» همچنان بر همان پاشنه می چرخد!
در تازه ترین شاهکاری که صدا و سیمای آذربایجان شرقی خلق کرده عدم پخش بازی تراکتور سازی با صبا قم بود. اما عدم پخش بازی یک طرف و بهانه و توجیه عدم پخش بازی یک طرف دیگر. شاید بتوان گفت که توجیه و بهانه ای که مدیر محترم رسانه ملی مستقر در آذربایجان شرقی پیش کشیده نمک بر زخم است تا توضیح و تشریح علت آن!
آقای لطیفی دلیل عدم پخش بازی را به بازی گسترش فولاد ربط داده و گفته: اگر بازی تراکتورسازی را امشب پخش می کردیم فردا باید گسترش را هم پخش می کردیم!
دم دستی ترین بهانه ای که امروزه و در عصر ارتباطات و انفجار فعالیت شبکه های اجتماعی و ماهواره ای نوعی «فرار به جلو» به شمار می آید.

سید محسن لطیفی در گفت و گو با کاپ، درباره عدم پخش زنده بازی تراکتورسازی در جام حذفی مقابل صبا اظهار داشته: ما مسابقات جام حذفی را پخش نمی کنیم ! ما فقط مسابقات لیگ برتر را پوشش زنده می دهیم.

n00028622-t

اما بخش دیگری از توجیه های آقای لطیفی از این هم طنز آمیز تر است! ایشان با لحنی که از آن بوی « منت گذاری» به مشام می رسد گفته اند:
بازی تراکتور با صبا را از رادیو تبریز پخش کردیم.» همگان خوب می دانند که گوش کردن به یک مسابقه حساس فوتبال از طریق رادیو به مثابه «بو کردن گل با ماسک» است. چون رادیو تنها برای انتشار مطالب غیر تصویری و بیشتر مونولوگ مناسب است و قناعت کردن به پخش یک مسابقه فوتبال در حد تیم محبوبی مانند تراکتورسازی چیزی نیست جز اینکه به این نتیجه برسیم که رسانه محلی ما قصد ندارد نظر و سلیقه مخاطبان خود را در عصر تکنولوژی های ارتباطی مد نظر قرار دهد و دوست دارد همواره حرف خود را به کرسی بنشاند!

برخلاف شبکه سهند، سیمای استان قم این بازی را به صورت زنده پخش کرد!

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از صحبت های خود، سعی دارد فضا را آرام کند و از مردم و فهم و شعور آنان مایه گذاشته و می گوید: مردم استان ما فهیم تر از این ها هستند که دنبال این مسائل باشند!
خیلی جالب است. پیگیری مخاطبان و درخواست انها برای پخش بازی فوتبال تیم محبوب شهرشان چه ربطی به جنجال آفرینی و دنبال کردن این گونه مسائل! دارد؟ منظور آقای لطیفی از « مسائل» چیست؟ سابقه بازی های گذشته تراکتورسازی و شور و اشتیاق هواداران نشان داده که انها به یک بازی جوانمردانه و بدون حاشیه توجه داشته اند و متهم کردن انها به « دنبال کردن برخی مسائل» ! نوعی افترا و توهین به مردم فهیم و با شعور است.
جناب لطیفی! لطفا ضعف های سازمانی و چه بسا افکار تنگ نظرانه برخی از اطرافیان را تحت عناوین مختلف به مسائل کاری و پخش ورزشی ربط ندهید. وقتی برنامه سحرگاهی شما هنوز فرق بین خبرگزاری ، وبلاگ، سایت و … را نمی داند و سواد رسانه ای اندک و یا نگرش گروهی و حزبی آن اجازه نمی دهد بین این تعابیر معمول و حساس در عرصه ذسانه تمیز قائل نیست، و برای برخی ها! نوشابه باز می کند و اصل بی طرفی را برنمی تابد جز این انتظاری نیست. افسوس که همه امید های ما برای بهبود شرایط گذشته به یاس مبدل شد. به هر حال اگر نمی خواهید بازی های فوتباال جام حذفی را پخش نکنید خوب این کار را نکنید. اما بهانه ها و توجیه های شما بیشتر به درد طنز نویسان و کاریکاتوریست ها می خورد نه مخاطبان چشم انتظار و مردم فهیم و با شعور آذربایجان!

منبع : آذرقلم

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه‌ها

یادواره شهدا شبستر ، سه شنبه مورخه 94/06/31 ساعت 18/30 به آدرس شبستر - کوی نوربخش - در کنار مزار شهدا میهمان سفره شهدا خواهیم بود. ستاد یادواره شهدا پایگاه مقاومت توحید شبستر http://s3.picofile.com/file/8213227492/TOHID.jpg http://s6.picofile.com/file/8213228526/yadvare_281.jpg
ننگ بر دیدگاهتان. اولین مسئولی هستی که امسال به تراختور و مردم مثل صدا وسیمای سال قبل کم لطفی کردی با این تفاوت که آنها گفتند مقصر نیستیم . ولی تو با پرروئی گفتی تصمیم را خودم گرفتم .جناب خائن آذربایجان اولا کاش گسترش هم پخش شود در غیر اینصورت حتی آقای زنوزی هم راضی نیست بخاطر گسترش تراختور پخش نگردد . البته ما شخصا در استادیوم بودیم منت به افرادی کوته فکرمثل تو را قبول نکردیم . ولی خانواده امان به کوری چشم صدا وسیمای سهند از طریق ماهواره تماشا کرده اند . من در یادداشت قبلی نوشته بودم .تراختور چوب مسئولین کم کار را میخورد . صدا و سیما هم یکی از آنها بود .که امسال زودتر از همه خود را نشان داد ما بقی به نوبت خود را نشان خواهند داد .البته آقای خسروی در بازی دوستانه تراختور با پدیده در آزادی به ما و جمعی از دوستان گفت مقصر اصلی اتفاقات سال قبل ۹۰ درصد مسئولین استانی آذربایجانشرقی ازجمله صدا و سیما سهند بود که الان توجیه نمی کنم به مرور برایتان ثابت خواهد شد.که پارسال خیانت بزرگی در حق تیراختور در مسئله قهرمانی شدند . افرادی که برای بنده و سایت آذرقلم و تراختور لینک خرده گرفتند . در فاصله ۴۸ساعت جوابشان را گرفتند. آقا جوابتان قبوله یا باز…
اگه این حرف های یک مدیر صدا و سیما باشد باید این صدا و سیما رو به نام آن نفر کرد.
گزارش مفصل/آنچه در برنامه موج فوتبال دیشب شبکه سهند گذشت http://spornews.ir/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%81%D8%B5%D9%84%D8%A2%D9%86%DA%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%AC-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AF%DB%8C%D8%B4%D8%A8-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%B3%D9%87%D9%86%D8%AF-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA.aspx بازنشر فرمایید. ممنون

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت