آذرقلم
تاریخ : 17. آذر 1394 - 10:32   |   کد مطلب: 1916
فضول باشی ملقب به وکیل الرعایا /2/:
با رژ لب بلقیس طوفان کنم در انتخابات!
رژ و سایه و پروتز و ... مگر چقدر خرج دارد؟ آدم دور اندیش میداند که این خرج ها امروزه هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. خدا وکیلی مجلس و شورای شهر هم کمی لطافت می خواهد. فی الحال خیلی زبر و خشن است.

نماینده شدن صلاحیت میخواهد. مهمترینش هم خوشگل بودن است. ما که از این موهبت خدادادی بی نصیبیم اما چشم و گوش شیطان کور و کر، همسرمان صاحبت جمال و کمالی است غیر قابل وصف. آن موقع هم نفهمیدم با چه حساب و کتابی جواب مثبت گرفتم اما بالاخره بلقیس خاتون بی چک و چونه جواب مثبت داد و آمد به خانه ما.

خلاصه این که می خواهم سنت شکنی بکنم در انتخابات مجلس. به رسم فرنگی ها میخواهم در بنرها بیشتر از عکس خودم، تصویر بلقیس را بیاندازم. ماشالله علاوه بر جمالات و کمالات ظاهری، زبان هم دارد در ابعاد یک نهنگ. نمی توانید تصور بکنید چطور می تواند درسته قورتتان بدهد. این فقره هم از مایحتاج انتخابات است دیگر؛ چاره ای نیست باید با تمام قوا در انتخابات شرکت کنم.

خودتان که التفات دارید چطور ملت با همین رژ لب و ژست و افاده و ... از جماعت رای میگیرند و میشوند نماینده. فقط باید به بلقیس بگویم عکس های جمال و کمالش را که در ایام شنگولی در آنتالیا انداخته حسابی قائم کند تا بعد ها دردسر نشود.

یکی دیگر از صلاحیت های مهم برای نماینده شدن توانایی جنباندن است. انصافا اگر کاندیدا نتواند جنبش به راه بیاندازد بعید است نماینده بشود. این هم از همان مقولات زنانه است. خداوکیلی جنباندن ملت در توان مرد جماعت نیست. اما این بلقیس ما چنان جنبشی به راه بیاندازد که همه کف کنند. یک بلقیس و دو نشان همین است. هم بنرش را می زنیم هم جنبش راه می اندازیم.

البته برای بلقیس برنامه ها دارم. بعد از انتخابات مجلس میخواهم ایشان را نیز وارد شورای شهر بکنم. بانوی فرهنگ که داریم چه باک از حضور یک بانوی اول سیاست در شهر! رژ و سایه و پروتز و ... مگر چقدر خرج دارد؟ آدم دور اندیش میداند که این خرج ها امروزه هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. خدا وکیلی مجلس و شورای شهر هم کمی لطافت می خواهد. فی الحال خیلی زبر و خشن است. تا بحث دفن 1700 تن سیب زمینی در مجلس راه می افتد کار به استعفا و دعوا می کشد. خب اگر مجلس کمی لطافت داشت فوقش این مباحث با یک قهر کردن تمام میشد. فردایش هم با یک کادو مسئله فیصله پیدا می کرد و دوباره مجلس به راه بود.

انصافا شعار سال هم با حضور نسوان محترم راحت تر محقق میشد. ببینید اوضاع الان چطور است. هم مجلس و هم دولت اکثریت قاطعشان دست مردان است. شاعر می گوید: هم دلی از هم زبانی خوش تر است. هم دلی پیش کش، مرد با مرد بهتر می تواند هم زبانی کند یا زن با زن؟ اصلا من میخواهم بگویم از دور بعد هم مجلس و هم دولت، اکثریت قاطعشان باید از بانوان مکرم باشد. واقعا چه لزومی دارد ما مردها این قدر به خودمان فشار بیاوریم تا هم زبانی کنیم؟ ماشالله زنان گرام به سهولت می توانند از صبح تا شب هم زبانی کنند بی آنکه مشکلی به وجود بیاید. مجلس هم که کار چندان دشورای ندارد. مهم ترین و سخت ترینش همین بحث مذاکرات چند بعلاوه چند هسته ای بود که در عرض 15 دقیقه تصویب شد و رفت پی کارش.

القصه این که بالقیس را فرستاده ام حسابی رژ بخرد که انتخابات در پیش است. ببینید کی گفتم، طوفانی به راه بیاندازد با این رژ ها که در عمرتان ندیده باشید. همچنان منتظر نشست خبری مهم بنده باشید که ماجراها در پیش است...

فضول باشی ملقب به وکیل الرعایا

منبع : آناج

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت