نمایش 1 - 7 از 7
وزارت راه و شهرسازی اخیراً اقدام به انتشار طرح جامع مسکن نموده است. در این طرح، چشم انداز بخش مسکن و نیز برنامه‌های دولت در این زمینه تا افق ۱۴۰۵ ترسیم شده و وزیر راه و شهرسازی از آن به عنوان "نقشه راه نیل به اهداف بخش مسکن " نام برده است.
به رغم اینکه تخصص نگارنده این مطلب در حوزه بانکداری نیست، اما خروج بی حد و مرز حوزه بانکداری کشور از قوانین مرسوم بانکداری جهانی، و به هم زدن حساب دو دو تا چهار تا، پای دیگران از جمله نگارنده این مطلب را به این حوزه باز می کند.
وقتی جیب قاچاقچیان گشاد تر می شود و کشاورزان فقیر می شوند
قاچاق میوه های خوش آب و رنگ و یکدست خارجی مدت هاست که بلای جان کشاورزان و باغداران ایرانی است.کشاورزان و باغدارانی که میوه های آنها آنقدر روی درختان باقی می ماند تا می گندد و درنهایت هم جای خالی میوه های ایرانی در سبد خرید مردم را ، میوه های تر و تمیز و گران خارجی پر می کند.
مسعود‌ پزشکیان*
امروز اهم مسائل پیرامون مباحثی با موضوع پول کثیف می‌چرخد. این یک واقعیت است که در کشورها افراد و گروه‌هایی وجود دارند که از راه‌های غیرقانونی درآمدهای هنگفت به دست می‌آورند، بدیهی است این افراد و گروه‌ها با توجه به شرایط و وضعیتی که دارند تلاش می‌کنند با نفوذ بین مدیران ارشد و ... مسیری برای خود بگشایند تا اهداف خود را بدون مشکل به پیش برند.
پیام نوروز ۹۴ را مقام معظم رهبری «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» اعلام کرده‌اند که هم با فلسفۀ خود نوروز همخوانی دارد و هم یک برنامه استراتژیک نظام و کشور به شمار می‌آید.
به رغم همه کاستی ها و برخی رفتارهای نسنجیده، باید اذعان داشت که اتفاق میمون و مبارکی در حوزه اقتصادی آذربایجان در حال وقوع است. بی تردید سیاست های اقتصادی دولت روحانی در این قضیه بی تاثیر نبوده اما باید عملکرد و موضع گیری خاص چند شخصیت برجسته را که بر کوره این رویداد خاص سیاسی- اقتصادی دمیدند تحسین کرد!
یادداشت: محمد امین خوش‌نیت
شواهد امر نشان می‌دهد که دوران تحرک و پویایی اقتصادی در آذربایجان‌شرقی آغاز شده و این امر می‌تواند به عنوان اهرم عمل کرده و چرخ دنده‌های سرمایه‌گذاری‌های دولتی در استان را به گردش وادار سازد.