آذرقلم
تاریخ : 11. مهر 1395 - 9:46   |   کد مطلب: 2410
به بهانه برگزاری نمایشگاه توانمندی روستاییان شهرستان شبستر
نمایشگاهی با هدف تقویت روحیه خودباوری در روستاها
روستاییان نقشی بسیار موثر در توسعه اقتصادی ایفا می‌کنند و در راستای اقتصادی‌تر کردن فعالیت‌های روستاییان، نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان شهرستان شبستر برگزار گردید.

روستاییان نقشی بسیار موثر در توسعه اقتصادی ایفا می‌کنند و در راستای اقتصادی‌تر کردن فعالیت‌های روستاییان، نخستین نمایشگاه توانمندی روستاییان شهرستان شبستر برگزار گردید. این در حالی است از این نوع نمایشگاهها قبلا تنها به صورت بخشی یا روستایی برگزار شده بود ولی الان در راستای توصیه مقام معظم رهبری ، ستاد اقتصاد مقاومتی  شبستر تصمیم بر آن گرفت که بصورت شهرستانی برگزار نماید تا برگزیده گان نیز به مراحل استانی و حتی کشوری نیز راه یابند.

روستاها همواره مظهر تولید و خودکفایی بوده‌اند اما طی دهه‌های اخیر، مصرف‌گرایی به روستاها نیز رسوخ کرده بر این اساس در صدد معرفی توانمندی‌های روستاییان به ویژه در زمینه صنایع دستی و ... باید باشیم.
در این نمایشگاه فضایی در مقبره شیخ محمود شبستری  فراهم شد تا روستاییان شهرستان شبستر توانمندی‌های خود را در عرصه تولید، خدمات، صنایع دستی و گردشگری به نمایش بگذارند.
این نمایشگاه که با هدف تقویت روحیه خودباوری در روستاها و تشویق و ترغیب روستاییان به افزایش تولید برپا شد، با شعار «روستای نمونه، اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار» برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری برگزار می‌شود.
برگزاری نمایشگاه های توانمندی های مناطق روستایی برای معرفی و بازاریابی محصولات تولید شده از دیگر برنامه های دولت برای حمایت از رونق اقتصادی در مناطق روستایی است.
هدف از برگزاری نمایشگاه شناساندن توانمندی های روستائیان به ویژه در مشاغل خانگی است تا فعالان تولید در روستا در زمینه تولید و توزیع و خدمات و ایجاد ارتباط بین شهر و روستا به عنوان تولید کننده واقعی و مصرف کننده مشخص گردد.
مبحث تعاونی نیز مبحث بسیار مهم و بحث اقتصادی است که این نمایشگاه نیز در راستای اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید در مبحث توسعه بازار تعاونی، توسعه شبکه‌سازی و مهمتر از همه ترویج تعاون و آشنایی با ظرفیت‌های بخش مردمی تعاونی‌ها در این نمایشگاه مشارکت داشتند.
هدف دیگر و اصلی این است که علاوه بر آشنایی مردم با تولیدات روستایی، مسئولان نیز به ظرفیت و توانمندی های روستائیان به ویژه در اقتصاد مقاومتی توجه داشته باشند و خود روستائیان نیز با ظرفیت‌های یکدیگر آشنا شوند تا راحت‌تر بتوانند نیازهای همدیگر را پوشش دهند.
نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان منطقه شبستر به همت فرمانداری شبستر با همکاری دهیاران ، مدیران عامل تعاونی‌ها برگزار شده و شهرداری شبستر، کمیته امداد امام، بهزیستی، میراث فرهنگی، تعاون روستایی، جهاد کشاورزی ، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید  نیز در برپایی این نمایشگاه نقش مهمی ایفا کرده‌اند.
این نمایشگاه از 12 مهرماه به مدت یک هفته در محوطه مقبره شیخ محمود شبستری برگزار شد.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت