آذرقلم
تاریخ : 5. بهمن 1395 - 8:11   |   کد مطلب: 2517
یادداشت روز: محمد امین خوش نیت
دست نگه دارید! «حماسه سیاوش» رنگ واقعیت گرفت
داستان «سیاوشان خونین دل» رنگ واقعیت گرفته است. به مادران بگوئید دیگر تعریف داستان سیاوش برای کودکان خویش را متوقف کنند. به مدارس و دانشگاه ها و همه کتاب ها و آثار ادبی بخشنامه دهید تا دیگر دست نگه دارند. نسخه واقعی و جدید «حماسه سیاوش» در همین ایران ما منتشر شده است. آن افسنه، رنگ واقعیت گرفته است.

«سیاوش» شخصیت افسانه ای و آمیخته با اغراق و اسطوره سازی بزرگان ادبیات ایران باستان ماست. شخصیتی که برای دفاع از پاکی و غیرت خویش، حاضر شد تا لهیب آتش را به جان بخرد و طهارت و غیرت و تعصب خویش را بر همگان اثبات کند. او سربلند از این امتحان بیرون آمد. آزمونی که محور داستان شاهنامه شد تا ابیات و اشعار آن را ایرانیان، با افتخار برای کودکان خویش بخوانند و صفت «غیرت» را پیوست روح و جسم ایرانیان بسازند. اما از آن سیاوش های طاهر، جز نامی و داستانی و جز قصه گو و اسطوره ای باقی نیست. داستانی آمیخته با غلو و افسانه و روایت!

اما اکنون داستان «سیاوشان خونین دل» رنگ واقعیت گرفته است. به مادران بگوئید دیگر تعریف داستان سیاوش برای کودکان خویش را متوقف کنند. به مدارس و دانشگاه ها و همه کتاب ها و آثار ادبی بخشنامه دهید تا دیگر دست نگه دارند. نسخه واقعی و جدید «حماسه سیاوش» در همین ایران ما منتشر شده است. آن افسانه، رنگ واقعیت گرفته است. اگر او یک داستان غیرواقعی بوده و مربوط به یک نفر، اکنون هزاران چشم و دل و دوربین، خود شاهد و ناظر بودند که چگونه مجاهدانی از جنس تلاش و همت و مردانگی، جاری خون سیاوش در رگ های غیرت و شایستگی، پروانه وار، بال و پر خویش را سپر بلا ساختند تا از جان و مال همنوعان خود صیانت کنند. جان باختند تا جان و مال عده ای حفظ شود. آنها به راستی سیاوشان طاهر و غیرتمند ایرانی هستند.

یاد و نام همه آتش نشانان قهرمان ایران که در حادثه اخیر، شمع حیات بخش جامعه ما شدند زنده و جاوید باد.

یاداشت : محمد امین خوش نیت

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه‌ها

تشبیه موضع آتشنشان منطقی به نظر نمی رسد، بحث سیاوش در شاهنامه بحث فساد اخلاقی نامادری وتهمت است ، ولی در این موضوع نه فساد نامادری است و نه تهمت.بهتر است این موضوع را بازنگری و در صورت امکان از خبرها بردارید
جناب خوش نیت از شما بعدیده چنین تشبیهی در مورد مقایسه هنر آتشنشانان با سیاوش کنید
سلام بر تلاشگران عرصه خبر

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها