آذرقلم
تاریخ : 25. تير 1396 - 10:40   |   کد مطلب: 2608
حجت‌الاسلام رامین حسینی خورنژاد:
انسان، عصاره همه هستی است
ئیس اداره تبلیغات اسلامی شبستر، اظهار کرد: انسان به سبب ویژگی‌های انحصاری خویش اشرف آفریده‌های الهی شد؛ زیرا آفریده‌ای است که از پست‌ترین تا برترین عناصر هستی را با خود دارد؛ از این رو می‌توان گفت که انسان، عصاره همه هستی است.

حجت‌الاسلام رامین حسینی خورنژاد، رئيس اداره تبلیغات اسلامی شبستر ، اظهار کرد: انسان به سبب ویژگی‌های انحصاری خویش اشرف آفریده‌های الهی شد؛ زیرا آفریده‌ای است که از پست‌ترین تا برترین عناصر هستی را با خود دارد؛ از این رو می‌توان گفت که انسان، عصاره همه هستی است.

وی افزود: انسان در این دنیا با بهره گیری از عقل و وحی که راهنمای انسان برای رسیدن به مقامات الهی است می‌تواند خدایی شود و خلافت ربوبی الهی را به عهده گیرد.

وی با استناد به آیه ۱۶۵ سوره انعام عنوان کرد: در این آیه می‌خوانیم: اوست خدایی که شما را خلیفگان زمین کرد، و بعضی را بر بعض دیگر به درجاتی برتری داد، تا شما را در چیزی که عطایتان کرده است بیازماید هر آینه پروردگارت زود کیفر می‌دهد و او آمرزنده و مهربان است.

حجت‌الاسلام حسینی خورنژاد، انسان را امانتدار خدا دانست و ادامه داد: انسان شخصیتی مستقل و آزاد دارد، امانتدار خداست، رسالت و مسئولیت دارد، از او خواسته شده است با کار و ابتکار خود زمین را آباد سازد و با انتخاب خود یکی از دو راه سعادت و شقاوت را اختیار کند. همانا امانت خویش را بر آسمان و زمین و کوه‏ها عرضه کردیم، همه از پذیرش آن امتناع ورزیدند و از قبول آن ترسیدند، اما انسان بار امانت‏ را به دوش کشید و آن را پذیرفت. همانا او ستمگر و نادان بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شبستر یادآور شد: انسانی که خداوند چنین استعداد و آمادگی را به او بخشیده است، برای رسیدن به مقام خلافت الهی باید نخست همه آن صفات الهی را که در شکل اجمالی در او به ودیعت گذاشته شده به فعلیت رساند. از این رو، نیازمند تلاش و مجاهدت بسیار است تا از پست ترین عنصر، خود را به بالاترین برساند و همه عوالم هستی و حقایق آن را به شکل تفصیل در خود داشته باشد.

وی با اشاره به فرموده امام جعفرصادق(ع) افزود: امام جعفرصادق(ع) می‌فرمایند: آنها را آفرید تا کارهایی را که موجب رحمت خداوند است، انجام دهند و به خاطر آن کارها برایشان رحمت آورد.

حجت‌الاسلام حسینی خورنژاد از خاص ترین مخلوق خدا تاکید کرد: انسان خاص‌ترین مخلوق خداست که خدا در پس آفرینشش بر خود تبریک گفته است، موجودی که از جان خود در آن دمید و خود را به او معرفی کرد و تمام نعمت‌ها را برایش گستراند، اما انسان نیز در پی معشوق خود است.

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها