آذرقلم
تاریخ : 30. فروردين 1396 - 9:47   |   کد مطلب: 2566
جشنواره شعرو ادب وادبیات با حضور اساتید ادبیات استان رحمانی وسلیمانی وبا حضور دانش آموزان دوره متوسطه اول ودوم برگزار گردید.

 به گزارش گلشن راز جشنواره شعرو ادب وادبیات با حضور اساتید ادبیات استان رحمانی وسلیمانی وبا حضور دانش آموزان دوره متوسطه اول ودوم برگزار  گردید.

مدیر  آموزش وپرورش شبستر  در این جشنواره با اشاره به تاریخ ادبیات ایران و همچنین شهرستان شبستر گفت: شیخ محمود شبستری نمونه بارزی از ادبیات وفرهنگ ایران وشهرستان شبستر می باشد .

سلیمانی  از اساتید ادبیات استان نیز با اشاره به اهمیت ادبیات عنوان کرد:همان اندازه که به دیگر دروس اهمیت داده می شود باید به ادبیات نیز اهمیت داده شود وتوجه ویژه ای داشته باشیم چرا که ادب مساوی زندگی است و عشق از ادب ناشی می شود .

وی با اشاره به شیخ محمود شبستری افزود: وقتی تیمور لنگ همراه لشکر خودبه آذربایجان آمده بودند وگذرشان نیز از شبستر بود وچون اشعار شیخ محمود را خوانده بودند خطاب به لشکر خود گفت که از شبستر بعنوان میهمان خواهیم گذشت شبستر زادگاه شاعری بزرگ وعرفانی است که اشعاری همچون شعر معروف ( ن والقلم ومایسترون )را سردوه است

سلیمانی تصریح کرد:امروزه وقتی از دانش آموزی  می پرسی می خواهی درآینده چه کاره شود می گوید می خواهم مهندس شوم و…..واین نشان از فراموشی ادبیات ایران است و  باید توجه ویژه ای شود .

اجرای مسابقه مشاعره بین دانش آموزان و نوشتن دل نوشته واشعار جهت هم دردی با حادثه دیدگان سیل اخیر عجب شیر وآذرشهر از جمله برنامه های جشنواره بود

حمیدصدر

مخاطبین محترم

۱) گلشن راز، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها